Genocida jako powerleveling

av_battle_standartdBojovat za Alianci nebo Hordu je základem každého realmu PvP. Pokud se dozvíte, že je vaše město pod útokem je jen na vás jestli se rozhodnete vydat se na jeho obranu nebo budete dál pokračovat ve své dosavadní činnosti. Právě PvP realm má být zárukou, že dosáhnout na černého válečného medvěda nebude zas tak lehká záležitost. Pokud jste někdy stáli před raidem nepřátelské frakce a snažili jste se bránit svého krále určitě víte, že je to opravdu dobrý adrenalín, ale pokud chcete pocítit i nějakou tu hrdost už tam nesmíte stát sami. Musí tam být celá vaše guilda, celý trade chanel, prostě všichni. Tehdy je to opravdu neuvěřitelný zážitek.

Aby se hráči nevymlacovali jen tak bezhlavě v divočině existují battlegroundy, které byly doposud spíše jen pro zábavu. I když dobře vybavený a zručný hráč v nich dokázal doslova dělat divy. Občas jste potkali i nějakého toho nabušence, který vás dokázal sundat jednou ránou. Nějaký větší zájem o ně přišel teprve s arénkami, kdy si hráči potřebovali alespoň trochu potrénit souhru a nabrat do začátku nějaké to PvP vybavení. Další zájem o ně přinesli achievementy. Přeci jen kdo by nechtěl titul of the aliance nebo of the horde za jménem. I tak ale na servrech převládala spíše nálada co nejrychleji doexpit a vydat se raidovat pro lepší věci. PvP nechat twinkům a popřípadě jen když bude nuda. Patch 3.2, ale vše změnil. Battlegroundy přinášejí možnosti získávat expy.

Alterac Valley = nové místo k powerlevelingu?

Tak tohle bojiště jsem si opravdu zamiloval. Už dříve mě moc bavilo hrát AV i když za hordu. Poté co jsem přešel na stranu Aliance jsem byl zvědaví jaké to vlastně je. V podstatě chodím AV od svého 65tého levlu. Teprve na levlu 72 jsem jej, ale začal považovat za opravdu dobrou náhradu za questění. Určitě mi budete oponovat, že questěním získáte zaručeně více expů. Přeci jen narozdíl od questění se nedá battleground předpovědět. Stačí když se lidé prostě začnou mlátit uprostřed a hra je expově absolutně o ničem. To je pravda, ale když vás to prostě baví tak je to super. Navíc celé AV se dá v pohodě vyhrát za méně jak 10 minut, čekačka je většinou do minuty + 2 minuty na nastartování battlegroundu. Spočítal jsem, že na další level mi vždy stačí dát 10 perfect battlegroundů. To se samozřejmě skoro nikdy nepovede takže už Marky z AV nemám kam dávat. Koupil jsem si Stormpike Tabrad i mounta. Honoru už jsem měl přes 75K, takže jsem si musel koupit chestu, aby jsem o něj nepřicházel. V podstatě od lvl 72 – 77 jsem snad byl jen jeden Nexus a to je vše. Zbytek času tréním minning a hraju AV. Pokud AV hrajete správně moc se nepotkáte s hráči, takže stále nemám ani 5K honor kills. Důležité je plnit úkoly. Dokud jsem byl lvl 72 – 75 snažil jsem se hlavně ovládnout věže a bránit ty naše. Od 76tky už se i na bossech začali objevovat použitelná čísla a tak jsem přešel i do útoku. Podle mého odhadu lze na AV dát za 6 hodin bez problémů level. Ideální je přihlásit se jako parta a hrát důsledně. Expy se počítají za splněné úkoly ne za zabité protihráče. Takže ničit věže, znovu zachraňovat svoje, zabít generála. Prostě pohodová jízda.

Horda to má v AV daleko těžší je stavěna do role obránce. Pokud nemá silovou převahu tak její jedinou šancí je hrát defenzivně. Většina BG co jsem hrál se prostě aliance bála zaútočit na generála pokud měl po ruce jediného svého pobočníka (nezničená věž). Horda co vyhrála tak to vždy bylo tím, že znovuzabrali věž nebo prostě se bránili. Upřimně stačí 10 obránců v pevnosti a dokáží držet svůj graveyard i několik minut. Aliance v podstatě jede přímo až do základny. Horda musí nejdříve zabít Balindu ale hlavně nesmí brát alianci hřbitov. Protože všichni aliančníci se respawnou úplně na severu a pak hordu nehorázně zdrží. Je to dost i o rychlosti. Pokud nemá horda dostatek sílných hráčů je lepší hrát obrannou strategii, která je sice delší ale zase je za ní více honoru.

Ostatní Battlegroundy jen s guildou

Co se týče ostatních battlegroundů tak se také mohou proměnit ve slušný příliv expů, ale musí se hrát opravdu týmově a důsledně. Takže nasadit Teamspeak a hurá na AB. Rychle ovládnout všech 5 základen a zatlačit nepřátele na hřbitov. Za chvilku je bitva u konce a expy rychle naskáčou. Warsong je zdržovačka odměna nic moc. Eye of The Storm a 2 nové wotlk BG jsou zatím plně v režii hordy, takže je dlouhá čekačka a prakticky není za co získávat expy. Moc jsem toho neotestoval. Pokud má někdo zkušenosti z druhé strany klidně hoďte dolů do komentů jak si expově nové BG vedoů.

Závěr

Když si tak expím na AV tak mám výčitky že přicházím o ty super questy co jsou v Northlandu. Je to úžasná lokace, kterou jsem si zatím neměl možnost moc vychutnat. Pořád si říkám, že až budu trénit alta tak si jej poctivě odexpím na questech. No kdo ví. Zatím vyhrává pohodlnost nad questy.

Příspěvek byl publikován v rubrice Drago se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.