Battle pets: Dělení podle původu

Battle Pets je novinka, která přišla s Mists of Pandarean a nutno podotknout, že mnoho lidí zaujala více, než nový obsah. Ačkoliv by jsem měl trénovat postavu, aby co nejdříve dosáhla lvl 90, často pro relaxaci zkouším co různí peti vydrží, no a pak zjistím, že zle nestíhám.

Battle pets se dělí na několik skupin a některé mají ještě své vlastní podskupiny. Hodně záleží co s nimi chcete dělat. Někdo je trénuje, aby je mohl prodat, jiní kompletují svou sbírku v duchu hesla „Chyť je všechny“.

Drop – V současné době existuje 38 petů, které lze, anebo spíše šlo získat formou dropu. Spousta z nich nebylo možné před MoP vyměnit. Ovšem s příchodem Battle Pets už to jde. Teď na začátku expanze se na nich dá stále vydělat pěkných pár set goldů. Za zmínku stojí Smolderweb Hatchling a Worg Pup. Oba můžete získat proběhnutím části Blackrock Spire. Mě to zabralo zhruba 10 minut. Drop je poměrně vysoký cca 90%. Jeden padá z Quartermaster Zigris <Bloodaxe Legion> a druhý z Mother Smolderweb.

Questové – Celkem 16 kusů. Bojovat může jen několik z nich, většina je navíc netradovatelná.

Vendor – Celkem 76 kusů. Zvláště s pety protifrakce se obchodovalo dobře už dříve. Žádná velká změna se nekonala.

Profese – Celkem 27 kusů. Tady došlo k velkým změnám díky Acheology. Tuším druhý den jsem prodal Fossilized Hatchling za 2K. Pokud máte víc postav s touto profesí určitě si nějaký ten zlaťák vyděláte. Velice drahý bude i do budoucna Clockwork Gnome, kterého museli Blizzardi hned první den nerfovat, protože byl OP. Osobně jsem jej zkusil jen chvilku a musím uznat, že má něco do sebe.

Chytání petů – Do krabice můžete chytnout až 256 petů, různé kvality. Někteří jdou chytnout jen za určitých podmínek. O tom plánuju napsat zvláštní článek. Tito peti se prozatím nedají prodávat.

Achievementy – Zatím 14 kousků, včetně odměn za Feats of Strength. Pokud máte například Onyxian Whelpling, rozhodně doporučuju začít cvičit. Umí bez problému likvidovat i oponenty o 3 úrovně vyšší.

World Events – Celkem 30 kousků. Někteří jsou tradable a jejich cena půjde nahoru, jiným zase bude klesat. Pokud si chcete přivydělat goldy zkuste poprodávat pety, kteří jsou z questů a každý rok si můžete vybrat jen jednoho (Curious Oracle Hatchling, Willy atd.)

Promotion – 34 petů většinou za odměnu ze sběratelských edic.  Někteří dokáží nemile překvapit v PvP. Nejsou tradable.

Z herních karet – Tito peti se dříve nedali směňovat. Pár jsem jich už viděl v AH za desítky tisíc.

Pet Store – Tak za tyto se platí tvrdou evropskou měnou. Tradable je jen Gurdian Cub, který kopíruje cenu goldů. V současné době má cenu kolem 12K.

Tohle byl takový zahřívací článek. Příště se koukneme na jednotlivé herní mechanizmy.

Příspěvek byl publikován v rubrice Drago se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.