Vyděláváme goldy před příchodem MoP na gemech

Nějak se mi teď nechce moc hrát. Jednou za čas se naloguju a kouknou jak se daří mému bankéři. Ne že by jsem si nějak extra hrál s auction housem, to mě před cca tři čtvrtě rokem přešlo. Prostě si chci trochu vylepšit stav mého goldového účtu.

Na serveru kde hraju Burdning Blade teď AH celkem jede. Čekal jsem spíše stagnaci, ale opak je pravdou. Ceny některých surovin sice skáčou, ale například červené rare gemy se drží pořád nad 100 goldů. Postupně tak vyprazdňuju zásoby mé soukromé guild banky. Za poslední týden jsem jich prodal přes 100 a přemýšlím jestli by se nevyplatilo vrátit se zpět k prospectování a následnému yewelcraftingu. Elementium ore je teď někde mezi 20 – 30 goldy za stack. Na 1000 stacků podle mých starých tabulek vychází 188x Inferno Ruby a 732x Carnelian. Dále 960 rare gemů a 3636 uncommon gemů. Takže za nějakých dejme tomu 30K goldů. Zisku 18,8K z Inferno ruby. Zbytek rare by jsem asi předělal a prodal vendorovi. Teď doufat že někdo něco koupí je riziko. Takže 960×3,75 je 3,6K. No a máme tu 3636 uncommon gemů a 732 Carnelianů. Z toho buď můžeme udělat tuny Shadowspirit Diamond, tedy cca 1,4K kde se prodejní cena na AH pohybuje kolem 200/kus, ovšem prodat jich za den víc než 20 kusů (všech druhů) se mi nikdy nepodařilo, teď půjdou na odbyt zřejmě ještě hůř. Anebo Jasper, Nightstone a Hesonit předělat na šperky a následně disenchantovat. Záleželo by na aktuálních cenách za suroviny. Ale čistě teoreticky by to mělo být za Jasper 52 stacků hypnotic dust (35/stack je 1,8K) + nespecifikovaný bonus v podobě Lesser Celestial Essence z rare prstenů. Hesonit (0,9K) + bonus (tady je vyšší iLevel takže budou navíc Heavenly Shard). Nightstone to samé. Celkem tedy ať nejsem skeptický 7 – 10K goldů, nevím jaká je poprávka po esencích a shardech. Zůstaly nám Carneliany, Alicity a Zephyrity. Z Carnelianů jdou udělat při menší investici za Heartblossomi Indernal Ruby. Takže pokud něco investujeme do Shadowspirit Diamond zůstalo by nám tak 600 Carnelianů tj. 200 Infernal ruby v hodnotě 20K ovšem Heartblossomi jsem dříve vykupoval jen když jich byl přebytek a cena šla dolů. Tady by se mohlo spíše vyplatit si je nasbírat. Vždy jsem to využil k hledání Aeonaxxa v Deepholmu. Navíc teď když se mounti sdílejí mezi chary, tak nevadí, když ho uloví váš alt. Ta odměna v podobě Reins of the Phosphorescent Stone Drake za to stojí.

Zbytek gemů většinou opracuju a hodím vendorovi. Pokud si to všechno posčítáte mělo by vyjít cca +10K goldů v plusu. Do výpočtu není zahrnutý bonus za guildu u prospectingu a následném disenchantingu. Dále moje výpočty nezahrnují při disenchantování modré prsteny a průměry jako 0,11% že vypadne při disenchantování 8 kusů hypnotic dust. Tohle ani nevím jestli je vůbec možné.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Drago. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.