Ultraxion – normál

Ultraxion je pátým bossem v Dragon Soul. Větěina casual guild by se měla zastavit právě u něj. Právě na něm se ukáže jestli je vaše guilda připravená pokračovat dále. Počítejte s tím, že nepůjde jen tak rychle dolů. Každá chyba se počítá. Jeden mrtvý člověk znamená většinou wipe. Čím méně vás totiž zůstává, tím větší damage budete dostávat jako parta. Zkoušce jestli na to máte budou vystaveni naprosto všichni. Všichni si budete muset sáhnout až na dno. Pokud nebudete stíhat prostě potřebujete lepší vybavení.

Než se vrhnete na bosse

Než budete přímo vystaveni konfrontaci s Ultraxionem musíte vyčistit menší armádu draků. Ti nalétávají postupně k plošině a plní jí plamenem. Jeden z tanků běhá kolem plošini a postupně na ně dává taunt, aby sletěli na plošinu, kde si je přebere druhý tank a znukují jej DPSka. Pomáhat může i hunter s tauntovací střelou. Důležité je. aby žádný drak nelétal kolem a postupně nepokrýval plošinu pásy ohně.

Jakmile jsou všichni draci mrtvý, přiletí Ultraxion. Pokud se posunete k Aspektům, tak souboj začne až, když Ultraxiona napadnete.

Jak porazit Ultraxiona

Souboj je obecný souboj tankujeme a nukujeme.

Sestava:

 • Na 10tku je potřeba mít 2 tanky. Jeden musí mít přes 200K HP, ideálně DK. Druhý může mít méně.
 • Dále jsou to 3 healeři. Ideální je aby jeden z nich byl Holy Priest/Druid, druhý Holy Paladin/Shaman, třetí Shaman/Discipline Priest/Paladin
 • DPSka se nijak nepreferují. Berte to nejlepší co máte, popřípadě ty co poskytují nejlepší buff pro raid.

Ultraxion háže na raid AOE damage (Unstable Monstrosity). Ten tiká rychleji jak ubývá čas. Na začátku je tik každých 6 vteřin, minutu před koncem každou vteřinu. Jedná se o damage 300K, který se rozloží rovnoměrně mezi hráče. Tedy 30K na každého. Aby jste to zvládli, budou vám v průběhu boje dávat dary Aspekti, které vám pomohou (viz. dále).

Každému se objeví po pullnutí nové tlačítko – Heroic Will (je na obrázku vlevo). Když na něj kliknete vyskočíte z Twilight světa na 5 vteřin ven a stanete se immuní vůči všemu tam. Budete jej mačkat vždy, když začne Ultraxion kouzlit  Hour of Twilight (kouzlí jej 5 vteřin, takže času máte dost) a pokud máte dotku  Fading Light, tu dostanete na 5 – 10 vteřin, tudíž máte čas na zmáčknutí. Ideální jsou 2 – 3 vteřiny než vyprší a instantně vás zabije. Tento debuff háže na tanka, co má agro a jedno náhodné DPS. Healeři jsou v bezpečí. Použití tlačítka resetuje agro. Tlačítko nesmí nikdy použít všichni naráz, alespoň jeden hráč (většinou tank) musí zůstat, jinak je konec.

Boj může trvat maximálně 6 minut, pak vás Ultraxion smete všechny mocným kouzlem, které zabije i aspekty.

Během souboje vám Nozdromu pomůže buffem Timeloop. Ten zabrání jedné vaší smrti. Prostě místo smrti se dostanete se životy na maximum.

DPS

Jedete damage do Ultraxiona. V momentě kdy začne kouzlit Hour of Twilight, použijete Heroic Will. Pokud během souboje dostanete debuff Fading Light, počkáte až dotiká na 2 – 3 vteřiny a opět zmáčknete tlačítko. Samozřejmě můžete počkat až do poslední vteřiny a pak to zmáčknout, ale musíte si být jistý, že to nepokazíte. Výhodou zmáčknutí na poslední chvíli je více času na DPS. Do twilight světe se totiž vrátíte jakmile vyprší Hour of Twilight, anebo z vás spadne Fading Light. Teoreticky tak můžete mít až 4 vteřiny na DPS.

Zatímco Fading Light se přežít nedá jinak než tlačítkem tak Hour of Twilight ano. Jedná se o 300K shadow damage, který se nedá rezistovat. Funguje ale například paladinova bublina, cloak of shadows, dispersion, deterrence, ice block a cauterise.

Heal

Takže healeři vy si tady sáhnete až na dno. Healuje se většinou AOE. Postupem času raid tiká rychleji a začíná to být problém uheálovat. Pomohou vám jednotlivý aspekti. Po určité době začnou spawnovat za raidem truhličky/krystaly , které vás pořádně boostnou. Buff může vzít jeden healer a trvá po celou dobu boje a každý healer může mít jen jeden.

Gift of Life (červená) – +100% do healingu. Bere většinou Holy Priest (Renew, Prayer of Healing, HW:Sanc)  anebo Druid (Wild Growth, Rejuv, Lifebloom).

Essence of Dreams (zelená) – Direct heal je duplikován a rovnoměrně rozdělen mezi všechny kamarádské cíle. Bete většinou Holy Paladin (Divine Light) anebo Shaman (Greater Healing Wave).

Source of Magic (modrá) – redukuje cenu kouzel o 75% a zvedá spell haste o 100%. Bere většinou Shaman (Chain Heal spam), Disco Priest (Prayer of Healing spam) anebo Paladin (Holy Radiance spam).

Tanci

Aby tento souboj šel zvládnout po chvilce na vás hodí Thrall buff Last Defender of Azeroth. Ten prodlužuje trvání tankovacích abilit o 100% a zkracuje jejich CD o 50%. Popravdě pokud máte CD v pravidelné rotaci je nutné si na to trochu zvyknout.

Jeden z vás dvou bude muset v Twilightu zůstat, když kouzlí Hour of Twilight. Tzn přežít 300K shadow damage, které se úplně nedají rezistnout. Právě vaše tankovací ability zajistí že přežijete. Chce si to tedy dobře rozvrhnout.

 • U DK jsem používal na první Hour of Twilight – Icebound Fortitude, Antimagic Shield a překouzlil jsem Bone Shield. Rána byla zanedbatelná (na LFR je žádná). U druhé Hour of Twilight – Antimagic Shield, Boneshield a Vampiric Blood (rána už je znát, ale nic co by nespravilo pár death striků).

Po prvním Hour of Twilight hodí na tanka s největším agrem Fading Light. V ten okamžik si to druhý tank přetauntovává. Když bude dotikávat musí se první tank zachránit  Heroic Will. Jakmile se tank 1 vrátí, nemá agro. Za chvíli dostane Fading Light druhý tank. Tank 1 musí hodit taunt, jinak by po zmiznutí tanka 2 napadl Ultraxion DPS.

 • Po získání buffu Last Defender of Azeroth se všechny obranná CD resetují, klidně je tak možné je aktivovat předem.
 • Trinkety nejsou obranná CD, jejich použití se nezkracuje.

Zajímavosti

 • Na poražení Ultraxiona je v průměru nutné mít 158K DPS.
 • Souboj dokáží uhealovat dva dobře vybavení a zkušení healeři.
 • Teoreticky stačí na Ultraxiona jeden tank. Zkoušel jsem to, ale pokud nejdete doopravdy do extrému s mačkáním Heroic Will na poslední chvíli, tak vždy někdo dostane melee hit.
 • Boss by měl být dole do 5ti minut.
 • Ačkoliv bosse nejde napadnout zezadu. Nikdy nedá Parry.
 • Hero se hází když má boss soft enrage zhruba v 4:30.

 

 

Essence of Dreams

Příspěvek byl publikován v rubrice Raids se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.