Taktika Yor’sahj the Unsleeping – LFR

Yor’sahj the Unsleeping je podle mě nejtěžším bossem prvního křídla Dragon Soul. Byl jsem na něj s mainem i alty a bez váhání odpovím, že žádný pug co jsem byl jej snad nedal bez wipe. Ačkoliv i tady je potřeba znát taktiku, to co rozhoduje je leader ve skupině. Nemusí to být ten co píše raid warningy. Stačí prostě někdo kdo se umí dobře prosadit, prostě do zblbnutí píše jednu barvičku za druhou a kliká na mapu, kam mají všichni běžet. To je základ úspěchu na tomto bossovi. Bez toho se může vystřídat klidně i padesát lidí, ale nedáte to 🙂

Souboj je vlastně jednoduchý. Jednou za čas začne Yor’sahj the Unsleeping kouzlit 3 slizy. V současné době má průměrný pug šanci zabít jen jeden z nich. Každý ze slizů mu dá nějakou abilitu. Vašim úkolem je zabit ten nejnebezpečnější ze slizů, než k němu dojde. Když Yor’sahj the Unsleeping kouzlí slizy tak neútočí, není nutné jej ani tankovat. Všichni tak musí běžet k vybranému slizu (včetně tanků) a zabít jej.

Slizy a jejich schopnosti

 • Fialový (Purple) – Nejnebezpečnější ze všech. Pokud jej vykouzlí jde se okamžitě do něj. Jakýkoliv heal, anebo absorbtion  effect způsobí debuff Deep Corruption, ten se stackuje. Jakmile máte 5 stacků způsobí to plošný AOE výbuch, který znamená wipe.
 • Zelený (Green) – Boss bude na náhodné hráče házet damage, ten se po zásahu rozprskne do všech stran. Na normál je to priorita číslo 2 po fialovém. V LFR je moc damage nedává, ale zkušený hráči po něm půjdou, pokud nebude zrovna vyčarovaný i fialový.
 • Žlutý (Yellow) – Zvýší rychlost útoků o 50% a ability Yor’sahj the Unsleeping mají poloviční CD.
 • Červený (Red) – Boss získá abilitu Searing Blood, což je vlastně AOE. Všichni se sběhnou na hromadu a healeři přitlačí AOE heal.
 • Kobaltový/Modrý (Cobalt/Blue) – Boss vyčaruje Mana Void (velká modrá koule), který vysaje všem manu. Mana Void se musí co nejdříve zergnout. Pak manu vrátí. Pozor ale na velkou vzdálenost.
 • Černý (Black) – Na zemi se objeví černá barva a začnou přibíhat Forgotten Ones, kteří se zaměří na konkrétní cíle. Všichni se musí zběhnout na sebe a AOE nuknout je.

V LFR je celkem 6 kombinací, které mohou nastat

 • Purple, Blue, Yellow – zabít Purple, nuke Mana Void, AoE heal
 • Purple, Green, Blue – zergnout Purple, nuke Mana Void, rozestupy
 • Purple, Red, Black – zabít Purple, seběhnout se na bosse, AoE addy
 • Green, Red, Black – zabít Green, seběhnout se na bosse, AoE addy
 • Green, Yellow, Red – zabít Green, seběhnout se na bosse, AoE heal (většinou se pouští hero)
 • Yellow, Blue, Black – zabít Yellow, nuke Mana Void, AoE addy

Obecně platí Puple > Green > Yellow, popřípadě sledujte co vybere DBM.

Práce pro DPS

Zabíjejte slizy podle výše zmíněného vzorce, popřípadě následujte dav.

Jakmile Boss vyčaruje Mana Void, zabijte jej i když nejste ranged DPS co potřebuje manu. Healeři jí potřebují!

Když vyčaruje boss Forgotten Ones, tak je pomožte zabíjet. Pokud nemáte možnost AOE tak je stejně zabíjejte.

Práce pro Healery

Sledujte agro u tanků. Přetauntovávají si bosse po 4 Void Bolt. Někdy už po 3. Při AOE damage healujte plošně, ale sledujte tanky. Tanci se občas rozběhnou pomoct se slizy a přitom na nich tiká stále Void Bolt. Popoběhněte si také.

Šetřete res pro tanka a healera.

Práce pro Tanky

Boss kouzlí Void Bolt. Ten se stackuje formou debuffu. Střídejte se s druhým tankem po 4. Radši mu to před pulem napište. Když přiběhnou addi použijte AOE damage. S nastackovaným vengeance opravdu pomáhá.

Upozornění

Když doběhne k bossovi černý sliz a objeví se addi. Váše grafická karta zažije neuvěřitelnou zátěž. Jestli nemáte výkonný herní počítač, tak si před bojem snižte detaily na minimum. Hrát s 1 – 2 FPS je opravdu záhul a snadno prošvihnete důležité okamžiky. Po boji si můžete úroveň grafických detailů vrátit zpět.

Příspěvek byl publikován v rubrice Raids se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.