Morchok – LFR

Morchok je nejjednodušším bossem v Dragon Soul. Zvláště pak na Looking For Raid obtížnosti. V podstatě má jen jednu kritickou abilitu, která vás může připravit o život.

Osobně jsem zatím neslyšel o žádném případu, kdy by se na LFR obtížnosti raid o Morchoka rozbil 🙂

Obecně vzato Morchok má celkem 3 ability, které se týkají celého raidu.

Stomp – Toto je AOE damage, který se rozdělí mezi všechny cíle v dosahu 25 yardů.

Resonating Crystal – Někde na zemi se objeví červená kopule, která je zaměřena na 7 nejbližších cílů. Stačí, aby k ní všichni zaměření doběhli. Pro snížení damage do něj může ale naběhnout kdokoliv.

Black Blood of the Earth – Nejdřív si všechny zúčastněné přitáhne. Následně se ze země vynoří skály. Od bosse se začne šířit černá tekutina. Jediná možnost jak nedostat damage je schovat se za skály. Občas si to chce trochu popostoupit.

Taktika pro DPS

  • Nevzdalujte se od něj na více jak 25 yardů, ať si odnesete také kousek damage ze Stomp.
  • Když zakouzlí Black Blood of the Earth utečte za skálu.
  • Pokud jste propojení s Resonating Crystal koukejte tam naběhnout. Jestliže nejste a je tam málo lidí, tak tam také naběhněte. To je zvláště důležité, pokud je napojen i tank.

Taktika pro Healery

  • Resonating Crystal může zaměřit i vás.
  • Black Blood of the Earth znamená urychlený přesun. Jak se lidi rozběhnou spousta jich zmizí z dohledu a je to jen na nich.
  • Na 20% dostane boss buff -30% do attack speed a +20% do damage.
  • Pokud máte tanky lamy, připravte si combat ress. Tanci by se měli střídat po 4 – 5 stacích debuffu. Nemusí to ale vždy udělat.

Taktika pro Tanky

  • Boss nahazuje debuff Crush Armor  (-10% do armoru, stackuje se). Většinou se tanci střídají po 4. Nezapomeňte napsat druhému tankovi jestli se chce střídat po 4 stacích a že začnete. Tím zabráníte nedorozumění. Nezapomeňte že po 3 tauntech během krátké doby se boss stává netauntovatelným.
Příspěvek byl publikován v rubrice Raids se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.