End Time

Taktika na End Time

End Time je první z instancí, které doprovází příběh patchu 4.3 Hour of Twilight. Obtížností je o dost lehčí než ZA/ZG a to hlavně pro lidi, kteří neznají taktiku. Není problém jim jí vysvětlit prakticky v jedné větě. Samotná Instance se skládá z dvou náhodných bosů a finálního Murozonda.

Echo of Jaina

Jaine „straší“ v Azure Dragonshrine. Aby jste se s ním mohli střetnout je nutné nejdříve poskládat 16 fragmentů její hole. To znamená vymlátit okolní trash. Ve skupince jsou většinou 2 melee DPS, 1 hunter, 1 mág a 1 priest. Jsou undead, takže se dají kontrolovat jen pomocí Shackle undead anebo Freezing Trap. Paladin může vypomoct pomocí kouzla Holy Wrath. Tento trash je nejtěžší překážkou v End Time, takže se nebojte věnovat mu trochu času a CD.

Jakmile je poskládáno všech 16 fragmentů objeví se Echo of Jaina a můžete se s ní utkat.

 • Echo of Jaina kouzlí Pyroblast, které celkem slušně nakládají tankovi. Nedají se kickovat, ale lze je pomocí warriorova Reflection Shield a death knightova Dark Simulacra použít proti ní.  Po určité době se Echo of Jaina blinkne o kus dál.
 • V momentě kdy změní lokaci pošle proti vám 3 ledové ostny (Frost Blades). Snažte se jim vyhnout – stoupněte si mezi ně a okamžitě se musíte dostat co nejdříve k ní.
 • Po vykouzlení ostnů začne kouzlit 3x Frost Volley. Musí se kickovat.
 • Jednou za čas hodí někam na zem Flarecore, které pozvolna roste až detonuje v pořádné AOE. Jedno, ideálně ranged DPS do něj musí vstoupit, ještě když je na zemi.
 • Tohle vše se opakuje dokud Echo of Jaina není „mrtvá“.

Souboj je celkem lehký a v pohodě jsem jej zvládl odtankovat v PUGu. Jestliže tank a healer zvládnou trash s bossem by neměl být problém. Chce to jen kicknout alespoň jeden Frost Volley a deaktivovat Flarecore.

Echo of Tyrande

Tohoto bosse najdete v Emerald Dragonshrine. V místnosti je tma a v ní je schovaná spousta trashe, která má buff, který jim snižuje damage o 90%. Jakmile Echo of Tyrande skončí monolog objeví se kužel světla. Celá skupina se musí na tomto světle sejít. Cestou by tank měl posbírat trash co se navěsí na skupinu. Pod světlem trash ztrácí buff 90% snižování damage. Zničte trash. O chvilku poté světelný kužel zhasne a objeví se opodál. Opakujte celou akci až dokud se nerozzáří světlo kolem bosse. Pokud máte problém s orientací můžete si tanka označit zelenou markou. Boss také radí kde se objevuje sloup světla.

 • Tank a melee DPS naběhnou k Echo of Tyrande a začnou dělat svoji práci.
 • Ranged DPS a healer se rozestaví podél studny. Kolem bosse je totiž Dark Moonlight aura do vzdálenosti 15 yardů, která neumožňuje kouzlit.
 • Tank dostává průběžně Moonbolt za 37K až 43K arcane damage. Nedá se to přerušit.
 • Průběžně kouzlí Stardust, což je AOE damage do všech hráčů za 50K arcane damage. Toto se musí přerušovat.
 • Dále kouzlí Moonlance, mohutné kopí aracane energie, které se po dopadu rozdělí na tři další. Hráči v dosahu 2 yardů, dostanou šlupku za 50K arcane damage a jsou stunnuti na 5 vteřin.
 • Po určité době vyčaruje Eyes of the Goddess. Nedá se na ně útočit. Krouží kolem Echo of Tyrande a vystřelují Piercing Gaze of Elune, což je AOE šlupka za 50K arcane damage do hráčů v dosahu 6 yardů, která navíc všechny silencuje.
 • Lunar Guidance je buff, který se jí objeví na 80% HP, zvedá jí rychlost kouzlení o 25%. Na 55% HP získá další stack tohoto buffu.
 • Tears of Elune je finální sranda, která se aktivuje, když jí zbývá 30% HP. Z nebe začnou padat arcane slzy, které cíl zasáhnou za 30K v dosahu 4 yardů.

Souhrn taktiky na Echo of Tyrande.

Tank a melee DPS si stoupnou k bossovi. Rangedka se rozmístí rozumně okolo. Tank přerušuje Stardust. Když se objeví Eyes of the Goddess, všichni ranged a healer se snaží uhýbat očím, aby nedostali silence. Na 30% HP bosse se odpálí CD.

Echo of Sylvanas

Takte tento souboj stojí za to. Echo of Sylvanas najdete v Ruby Sanctuary. Po vyčištění trash (nedoporučuji AOE čistku, kvůli regeneraci), ustanete tváří v tvář Echo of Sylvanas. Jakmile jí pulne tank vykouzlení ghulové zmizí.

 • Ranged DPS by měli mít rozestupy, jednou za čas zahraje Shriek of the Highborne. Což je takový pás fialového slizu. Dá všem v něm šlupku za 67K až 82K a sníží pohyb o 50%, dále kouzlí explodující šípy Black Arrow, což je AOE damage.
 • Jednou za čas zakouzlí The Calling of the Highborne. Zvedne se do výše a je imunní na všechny druhy damage. Následně si přitáhne všechny hráče k sobě na hromadu. Pak vykouzlí kolem vás několik ghoůlu, kteří jsou propojení fialovým paprskem. Ti se rozejdou směrem k vám. Je to jako smyčka, která se pomalu utahuje, jak se ghoulové pomalu přibližují. Jednoho z nich musíte co nejdříve zabít. Jakmile zemře propojení s ghouly po jeho levici a pravici se přeruší a vy můžete ze stahující se smyčky utéct. Musíte utéct minimálně 11 yardů od bosse, jinak jste mrtví.
 • Poté následuje AOE damage, rozběhnout se je doporučeno (10 yardů).
 • To se opakuje až dokud není boss mrtvý.

Takže souhrn: Dejte si na mapu značku, kterého ghoula budete zabíjet. Pulněte bosse. Držte rozestupy. Zabijte ghoula. Opakujte 🙂

Tady je achievement [Severed Ties]. Když po vás půjdou ghoulové musíte zabít ne jednoho ale rovnou dva.

Echo of Baine

To co zbylo z bývalého náčelníka Taurenů se nachází v Obsidian Dragonshrine. Vyčištění trash by neměl být problém. Souboj je ale trochu komplikovanější než se zdá.

 • Echo of Baine stojí na jedné ze 4 plošin, po kterých se budete postupně muset přesunovat.
 • Boss bude průběžně plošiny ničit a to abilitou Pulverize, která jednoho hráče bude stát 30K HP.
 • Kdokoliv, včetně bosse, vleze do lávy získá +10K fire damage.
 • Throw Totem je abilita, při níž boss vezme totem a mrskne jim po jednom z hráčů. Ten dostane šlupku za 60K a je odhozen 15 yardů dozadu, což většinou znamená, že skončí v lávě. Totem pak zůstává na zemí a hráč jej může vzít a hodit jej zpět po bossovi. Pokud se mu podaří jej trefit ubere bossovi 5% maximum HP, stunne jej a na 20 vteřin dostává Echo of Baine o 50% víc damage.

K tomuto boji toho není moc co říct. Healer a ranged DPS stojí vždy na jiné plošině než melee DPS a tank. Snažte se stát na okraji, tak aby vás odhození neodhodilo moc daleko od plošinky. Tento souboj je DPS race. Ale neměl by to být větší problém.

Murozond

Finální boss End Time. Na začátku je nutné zabít dvě skupinky trashe. Neměli by jste s nimi mít problém. Když tak vsaďte na staré dobré CC.

V posledním boji budou důležitou roli hrát Hodiny času. Umožňují vám vrátit čas a „resetovat“ souboj na začátek. Což zahrnuje i kompletní obnovení všech CD. Není tak problém zahrát si 6x Heroism. Jediným limitem je počet resetů, což je 5. Při každém resetu navíc dostanete buff Blessing of the Bronze Dragonflight, což je 40% zrychlení všech útoků a 40% rychlejší chůze. Ze začátku můžete zkusit resetovat vždy po 30 vteřinách.

 • Souboj začněte klasicky Murozond je drak. Takže se i jako drak tankuje. Takže bokem k raidu, aby dech šel jen na tanka a ocas neodhazoval DPSka.
 • Oheň dává za 75K a kozlí se, takže CD je vhodné.
 • DPSka se musí vyhýbat dopadajícím orbům, které se promění v jakousi void zónu. Dává arcane damage.
 • Temporal Blast je AOE shadow damage za 25K, který zvedá damage všeho arcane o 10% na 20 vteřin.
 • Resetováním hodin se zbavíte debuffu od Temporal Blast, void zón a všichni mrtvý hráči jsou přivedeni k životu.

Hráč, který obsluhuje hodiny by je měl aktivovat vždy když

 • Tank anebo healer zemřel
 • Počet void zón už je neúnosný
 • Pokud je sám ohrožen a nikdo z hráčů by se k hodinám jen tak nedostal

Je nutné si uvědomit, že tento souboj se hraje trochu jinak. CDčka dostávají nový rozměr. Ať už je to hero, tankovací CD, army of dead, tranquility anebo mirror image. V tomto souboji si prostě můžete vyzkoušet jaké je to být pánem času ve wow 🙂

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Dungeons se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.