Ragnaros

RagnarosRagnaros je posledním bossem ve Firelands. My si dnes představíme taktiku, jak tohoto firelorda porazit.

Co budete potřebovat na finálního bosse?

2 tanky

2 – 3 healery (záleží na kvalitě)

Zbytek DPS vyberte podle buffů, které vám mohou poskytnout v boji. Tento souboj bude lehčí pro ranged DPS, to ale neznamená, že své meleečka máte nechat doma.

Souhrn

Souboj s Ragnarosem má celkem tři fáze plus dvě mezifáze. Budete se muset hodně pohybovat a reagovat jako elitní jednotka. Samotný boss má 50M životů. Společně s ním budete zabíjet ještě addy Sons of Flame (150K HP) a Lava Scions (2M HP).

Rozestavení

Rozestavte se před bossem s rozestupy 6 yardů. Ideálně ve třech řadách (první jsou meleečka, druhá healeři, třetí DPS). Zapamatujte si kde stojíte a hlídejte si rozestupy.

Musíte vybrat jedno DPS, které se bude starat o katapultační pasti – Magma Trap. Ty způsobují AOE damage a vymrští oběť vysoko do vzduchu. Vybrané DPS tak musí mít možnost jak přežít pád z výšky. Ideálně priest (levitate), mág (blink, slow fall) anebo warlock (port do kruhu). Toto DPS musí být na komunikačním kanálu, aby na něj RL mohl zařvat „běž tam“.

Fáze 1 – Ragnaros má 100% HP

Budete muset čelit 4 abilitám.

 • Sulfuras Smash – Na zemi se objeví žlutý kruh, kam po chvíli udeří Ragnatos kladivem. Z místa které zasáhne vyletí ohnivé vlny do stran.
 • Wrath of Ragnaros  – Ohnivá rána za cca 60K HP do jednoho cíle a všech dalších v dosahu 6 yardů. Po ráně je oběť odmrštěna dozadu a musí okamžitě na své místo. Kvůli této abilitě máte rozestupy.
 • Hand of Ragnaros – všichni v dosahu 55 yardů od Ragnarose dostanou fire damage za cca 30K a jsou odhozeny několik yardů od bosse. Okamžitě utíkejte na své místo.
 • Magma Trap – na zemí se objeví žluté kolo, které zde zůstane dokud do něj někdo nevleze. Ten dotyčný je vymrštěn vysoko do vzduchu a celý raid dostane šlupku za cca 60K fire damage. O tuto past se musí postarat DPS, které jste vybrali na začátku. Do pasti se vleze, když jsou všichni přijatelně dohealovaní.

Je důležité myslet na, aby jste neměli Magma Trap za zády. V případě že vás odhodí Ragnaros zpět, mohli by jste zde skončit.

Mezifáze 1 – Ragnaros je na 70% HP

Ragnaros se ponoří nabrat druhý dech.

 • Ragnaros začne kouzlit po dobu 8 vteřin uhození kladiva do plošiny, kde jej nechá. Během těchto osmi vteřin se objeví na plošině sloupy, kde se objeví addi Sons of Flame.
 • Sons of Flame se začnou přibližovat ke kladivu uprostřed plošiny. Pokud čím méně mají životů tím jsou pomalejší (na 50% jsou nejpomalejší a níž už nejdou). Dají se stunovat a rootovat. Pokud se dotknou kladiva je to problém za cca 90K fire damage do všech hráčů.
 • Rozdělte na nejbližší Sons of Flame melee DPS. Většinou mají nějaké stunovací ability. Rangedka zatím uberou dostatek HP těm vzadu. Pak je zergněte.

Další fáze přichází pokud jsou všichni Sons of Flame mrtví, anebo uběhlo 45 vteřin. Pokud nemáte problém s DPS je dobré se ujistit, že před posledním mrtvým jsou všichni dohealování. Všichni už by se měli začít rozmisťovat do stran podél kruhu (viz. fáze 2).

Fáze 2 – Ragnaros na 70% HP

Tato fáze by měla začít tím, že všichni stojí podél zlatého ornamentů na plošině (rozestupy mezi sebou).

 • Jakmile se pod nohama hráčů objeví Molten Seeds, všichni se seběhnou doprostřed.
 • Po pěti vteřinách seeds vybuchnou za obrovský damage, ovšem s dálkou klesá jejich účinek. I tak ale musí healeři rozjet drsný AOE heal.
 • Ze seeds se dále objeví se elementálové. Zůstaňte pohromadě a nuknete je nejlépe AOEčkem. Nedají se tankovat, prostě se na někoho zaměří.
 • Ragnaros i nadále používá Sulfuras Smash jako ve fázi 1 (úder kladivem).
 • Dále se objevují ve třech vzdálenostech od bose ohnivé zdi. Chce to někoho kdo to bude hlásit (u bosse, střed, vzadu).

Tato fáze končí, když Ragnaros spadne na 40% HP

Mezifáze 2 – Ragnaros je na 40% HP

Tato fáze je skoro stejná jako fáze jedna. Boss uhodí do plošiny kladivem, spawnou se addi, kteří nesmí dorazit ke kladivu. Čím méně mají HP tím jsou pomalejší, dají se stunovat a rootovat.Fáze končí když jsou všichni Sons of Flame mrtvý, anebo uběhne 45 vteřin.

Navíc se ale spawnou 2 addi Lava Scions. Každý má 2M HP. Ty se musí tankovat. Tito addi kouzlí na náhodné lidi Blazing Heat. Hráč s tímto debuffem za sebou nechává ohnivou stopu, která dává damage a hlavně léčí Sons of Flame. Tento hráč musí okamžitě pryč. Ideálně na okraj plošiny. Mimo dosah addu. Neustále ale musí běhat, aby sám neuhořel. Má na to 5 vteřin, aby utekl mimo addy.

Pokud máte nadbytek DPS a zvládáte zabít všechny Sons of Flame dřív než do 45 vteřin, ustunujte toho posledního a pokuste se zabít Lava Scions.

Fáze 3 – Ragnaros na 40% HP

 • Co nejrychleji musíte dorazit Lava Scions.
 • Ragnaros v této fázi používá Sulfuras Smash (úder kladívka do plošiny), Engulfing Flames (ohnivé zdi ve třech vzdálenostech od bosse) a novou abilitu Living Meteor.
 • Living Meteor je abilita, která vykouzlí velkou bramboru. Postupem času je kouzlí Ragnaros stále rychleji. Tato brambora si vybere náhodný cíl a pronásleduje jej. Pokud se jí jakýkoliv hráč přiblíží na 4 yardy detonuje za pořádný damage do všech cílů v dosahu 8 yardů. Jednou tuším po 5ti vteřinách se na bramboře objeví debuff. Pokud dostane damage, tak odskočí a vybere si nový cíl. Cílem je kitovat bramboru, tak aby nikoho neohrozila. Když už nebude na zbit, tak to do ní napálit a zahlásit raidu, že brambora má nový cíl.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Raids se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

6 komentářů: Ragnaros

 1. Martanius napsal:

  Díky za taktiku, ale to ten tank jenom tankuje addy nebo i bosse ? A když tankuje bosse tak se tanci nemusí střídat ? Každopádně díky 🙂

 2. admin napsal:

  Tanci se střídají ideálně po 4 stackách. Tanci se musí postarat hlavně o addy v druhé mezifázi. Ještě to potřebuji trochu dopilovat.

 3. Martanius napsal:

  J díky včera sme ho šli 😀 no nedali sme ho ale skoro jo…. jinak sme si střídali bosse pokaždý když jednomu z nás expiroval debuff.

 4. admin napsal:

  Martanius: původně jsme šli u nás na 4 stacky, ale pak měli healeři problém, takže jsem zkusili taky taktiku jakmile to spadne tak taunt a healeři si to moc pochvalovali. Takže to budu muset ještě předělat. Ono záleží i která classa to tankuje.

 5. Davee napsal:

  Ja s mojim druidom som ragnara udrzal s 8 stackmi 😀 off tank zabudol tauntovat 😀
  musel som hodit CD ale inak v poho 🙂

 6. admin napsal:

  Někde bylo video jak Ragnarose HC odtankoval jeden tank. Tuším to byl war.

Komentáře nejsou povoleny.