Majordomo Staghelm

Majordomo StaghelmAčkoliv tento boss stojí jako poslední překážka mezi vámi a Ragnarosem, rozhodně se nejedná o nijak zvlášť náročný souboj.

K poražení Majordoma Staghelma potřebujete

1x Tank

3x Healer

6x DPS

Celý souboj je vlastně jedna fáze, ve které Majordomo Staghelm mění svůj vzhled z kočky na škorpiona a zpět. Čím déle je ve své podobě, tím více raidu nakládá. Vtip je v tom, nechat ho v každé podobě co možná nejdéle. Prostě dokud to healeři a jejich CD zvládají.

Majordomo Staghelm jako škorpion

Pokud je raid pohromadě vybere si formu škorpiona. V tento okamžik musíte být pěkně u sebe a doslova mu hledět do tváře. Používá schopnost zvanou Flame Scythe (pokaždé když jeho energie dosáhne 100). To je masivní damage, který se rozpočítá mezi zasažené (jakási forma cleave). Postupně se mu stackuje Fury, což je buff, který zvedá jeho damage o 8% (o tento buff nepřichází, je to jeho soft enrage) a Adrenaline, který urychluje regeneraci energie o 20% (při změně podoby o tento buff přijde).

Majordomo Staghelm jako kočka

Leaping Flames – je skok na náhodného hráče. Po dopadu se objeví velký ohnivý kruh, který tiká. Hráč z něj musí urychleně utéct. Tento kruh zmizí za 60 vteřin.

Spirit of the Flame – je to ad, který vypadá jako průhledná ohnivá kočka. Zůstane v boji dokud není poražen.

Adrenaline a Fury – fungují stejně jako u škorpiona. Prostě rychleji skáče a dává více damage.

Majordomo Staghelm bez formy

Že není tento majordómus ve formě neznamená, že to budete s ním mít lehčí. Pěkně vás naopak potrápí. Fiery Cyclone vás zvedne do vzduchu a nemůžete nic dělat. Searing Seeds je debuff, který z vás udělá chodící living bombu. Na rozdíl od ní má ale různou dobu než vybuchne. Šlupka je za 60K, takže musíte od raidu. Burning Orbs se podobá mágskému fire orbu.

Taktika na Majordomo Staghelm

Tak to máme ability shrnuté a můžeme jít na taktiku.

  • Souboj začínáte na kopě. Tank pulne bose. Majordomo Staghelm se promění do formy škorpiona a začne mlátit do raidu.
  • Postupně se jeho rychlost zvedá a roste mu buff. Dříve se jelo na 4 buffy. Uvidíte sami kolik jich zvládnete (předem se dohodněte). Jakmile dosáhne 4 buffu, raid leader zakřičí a raid se musí rovnoměrně rozprchnout do všech stran. Předem si řekněte kdo kam bude běžet (ideální je lidem rozdat čísla 1 až 10. Toto číslo reprezentuje hodinu umístěnou na ciferníku. Každý pak poběží na stranu, kde je dané číslo na hodinách ciferníku (3ka je pravo, 6tka dole, 9 vlevo však to znáte))
  • Bosse se promění na kočku a začne náhodně skákat na určité hráče. Stačí když hráč vyběhne z místa kam doskočil a vyhne se kruhu.
  • Při skoku za sebou nechá adda, který má 300K HP, ten se musí zergnout.
  • Po šesti skocích se všichni seběhnou na hromadu a začne znovu fáze se škorpionem.
  • Každé třetí proměnění využije boss své lidské formy. Na všechny hráče zahraje Fiery Cyclone a následně abilitu podle toho v jaké je právě formě.
  • U škorpiona (3tí, 9té, 15té atd. proměnění) je to Searing Seeds, tedy že hráč dostane debuff a po nějaké době detonuje s velkým AOE. Tento hráč musí odběhnout od ostatních a počkat až bouchne. Okamžitě na to musí naběhnout zpět do davu, aby náhodou nedošlo k přechodu do další fáze. Vtip je v tom, že tento debuff má různou délku trvání. Chce si to tedy hlídat a odbíhat když jde opravdu do tuhého. Nesmí se stát, že víc hráčů odběhne naráz, to je automaticky přechod do další fáze.
  • Když je kočka (6té, 12té, 18té atd. proměnění) kozlí Burning Orbs. Což jsou dvě ohnivé koule náhodně umístěné v místnosti. Tyto cílí na nejbližšího hráče a stackují na něm fire damage. Aby se to lépe přežívalo vyberou se dvě ranged DPS, které se budou o orby starat a vyměňovat si damage. Na pět vteřin si damage vezme jeden a na dalších pět vteřin druhý. Staří vždy jen trochu popojít.
Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.