Výbava na raid – Blood Death Knight

Death Knight BloodMáme tu už nějakou dobu patch 4.2.2 a FireLandy nás pomalu začínají nudit. Takže mnoho z nás začalo pracovat na svých altech. Popřípadě se zde nachází i hodně lidí, kteří teprve začínají a přemýšlí, kde vzít výbavu na první raidy, aniž by nějaký raid vůbec šli.

Na rozdíl od DPS to budete mít s Blood Death Knightem těžší, protože tankovat znamená mít zodpovědnost za zbytek raidu. Krom výbavy potřebuješ nabrat hlavně nějaký ten skill. Ale o tom tento článek není.

Jak vybavit Blood Death Knighta

Na první bose z Firelandu (Shannox, Beth’tilac, Lord Rhyolith a Alysrazor) rozhodně nepotřebujete hi end výbavu. Bude stačit znát taktiky, používat CD a hlavně se umět pohybovat.

Hlava

Asi vám každý poradí sáhnout po Grinning Fang Helm/Crown of Wings (za revered s Dragonmaw/Wildhammer revered). Podle mě je to ztráta času farmit repku. Pokud už jí máte tak si jí na chvilku kupte. Jinak berte rovnou PvP helmu Vicious Gladiator’s Dreadplate Helm za 2200 honoru. 195 mastery a 573 stamina je rozhodně lepší než co můžou nabídnout rare kousky na iLevel 346. Prostě mastery a stamina budou do začátku stačit. Pokud budete mít štěstí tak doporučuji vyměnit za Spiritshield Mask, padá z Nalorakka (medvěd) v ZA. Já tam byl hodněkrát, ale nikdy mi nepadla ani na jednom ze 3 tanků. I když je to divné tahat PvP helmu, tak vychází pro DK o něco lépe. Náhradu pak můžete hledat v cata raidech.

Ramena

Tak tady nastává největší zásek. Pro preraid gear je ideální Pauldrons of Sacrifice z Hex Lord Malacrasse (ZA) anebo klidně DPS platové ramena Skullpiercer Pauldrons z Daakara (ZA). Mají mastery a ten crit prostě reforgnete do avoidu. Popřípadě cokoliv iLevel 346 co má mastery. Moc tu na výběr není.

Chesta, kaťata, ruce, relic, prsten

Tady musíte prostě nafarmit justice pointy a koupit si T11. Pro mě lépe vycházelo dělat BG a přeměňovat Honor Pointy na Justice Pointy. Ale to zase nezískáte takový skill jako běhání s pugem 🙂

Wristy

Za Valory se dají sehnat BOE wristy Bracers of Regal Force. Pošlete si je od maina co má valory na rozdávání anebo je kupte v AH za pár tisíc. Jako levná náhrada se dají použít i Amani Armguards, které stojí pár set zlatých.

Boty a náhrdelník

Tady se vyplatí začít Molten front. Jakmile se dostanete dovnitř získáte přístup k Pyrelord Greaves a Fireheart Necklace.

Opasek

V AH se dá za pár tisíc koupit od blacksmitherů koupit 359 Hardened Elementium Girdle. Jestli jste extrémně chudí tak ze ZG z prvního bose padá Coils of Hate. Pokud plánujete farmit FL repku, tak za Honored je 378 Girdle of the Indomitable Flame.

Pláštík

Z Thrallovi svatby si můžete odnést 365tku Mantle of Patience. Podle mě se u DK nevyplatí tento pláštík měnit za repkový z FL.

Pokud jste quest udělali a tento pláštík nemáte, kupte si z AH Spiritguard Drape. Bude stát maximálně pár stovek. Jakmile nafarmíte ve FL friendly reputaci tak si okamžitě běžte koupit Durable Flamewrath Greatcloak.

Zbraň

Tak tady moc možností není. Musíte sáhnout do kasičky a za nehorázný peníz  koupit od blacksmittera Masterwork Elementium Deathblade. Značně to ulehčí tankování i v instancích. Tímto by jste měli začít.

Prsten 2

Za JP už máte Ring of the Battle Anthem. Jako druhý můžete použít jakýkoliv epický prsten s mastery. Klidně Band of Bees (DPS za 1250 JP). Haste pomůže s regenerování run, zbytek reforgnete na avoid. Pokud poctivě plníte questy v molten front tak je jasnou volbou Lylagar Horn Ring.

 

Trinkety

Tady trochu přituhuje. Možnosti jsou následující (od nejlepší po nejhorší):

Upgrade za Valory

Postupně sbíráte Valory a ty je nejlepší utratit za T12tku. Začnete Chest, Ruce a až pak Kalhoty. Můžete také bez problémů zkusit BH, kde je šance na drop T12 PvE kalhot a rukou.

Co s tím zvládnete

Popravdě záleží na skillu a jak jsou vybavení healeři. FL je v současné době nerfnutý a DK jsou popravdě celkem OP na normál, takže by neměl být problém projít to až po Ragnarose.

JP se sice získávají rychleji v BG, ale tím nenaberete skill a nenaučíte se používat CD, což je velice důležité. Pořádně vás prověří ZA s horším healerem, anebo slabším DPS. Tady budete dostávat hlavně od Trash pořádný záhul v porovnání třeba s Paladinem anebo Waren. Chce to pořádně potrénovat.

Příspěvek byl publikován v rubrice Death Knight se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.