Jak v c l a i r e farmí Baleroca

Včera nám Yivo z c l a i r e poslal taktiku jak zabít Shannoxe lehce a pohodlně. Dneska přišla taktika na Baleroca, kterého na 10 man normál prý zvládají naprosto bez problémů. Takže proč se něco nepřiučit od guildy s praktickými zkušenostmi.

Zdravím, jelikož tu chybí taktika na Baleroca, a Má guilda ho zvládá velmi precizně na 10m Normal mode, tak ti s ní pomůžu i tentokrát ;)

Co je dobré vědět, ještě před progressem Baleroca?
– Baleroc je boss ve Firelands, který není vhodný pro DPS s nižním DPS než 15000.
Důvod je opravdu jednoduchý, Baleroc má čas enrage nízký a tak se Vám jistě nejednou stane, že nestihnete zabít Baleroca v tomto čase.

Sestavení raidu:
2 Tanci, 3 Healeři a 5 DPS (zde se vyjímečně hodí více Melee DPS).

Baleroc je souboj pouze s jednou fází, a oproti ostatním Bossům, je jeho taktika opravdu velmi jednoduchá.

Začátek souboje:
Jako první si nabere bosse Off tank.
Baleroc na svůj primární target nahazuje debuff „Blaze of Glory“, který se stackuje.
Tento debuff zvyžuje targetu Životy o 20%, ale i zvyšuje Damage taken o 20%. Vždy, když Baleroc nahodí na tanka „Blaze of Glory“, získá sám debuff „Incendlary Soul“, který zvyšuje Fire dmg od Baleroca o 20%. Tento debuff „Blaze of Glory“ je velmi důležitý pro tanka. Je třeba aby si OT nastackoval debuff tak aby měl alespoň 300k HP. Jakmile OT dosáhne těchto životů, přetauntne si bosse Main tank a tankuje ho.

Baleroc si každých několik vteřin změní své zbraně.
1.) Decimation Blade
– Baleroc přestane dávat physical damage a místo toho dává Shadow dmg, rovnající se 90% životů tanka, minimálně však 250k HP, proto je velmi důležité aby OT měl minimálně 300k HP. Čas mezi útoky Baleroca, se prodlouží o 100%. Při těchto Bladech, je velmi důležité, aby tank měl vždy po ráně opět 95-100% HP. Jinak nepřežije.

2.) Inferno Blade:
– Baleroc přestane dávat physical damage a místo něj dává 81600 fire damage (+ navýšení z „Incendlary Soul“)

Taktika tanků je následující, OT tankuje bosse, dokud nenastackuje 300k HP. Poté si bosse bere Main tank a tankuje ho v době kdy boss dává Physical damage a když má boss nahozené „Inferno Blade“. Pokud boss nahodí „Decimation Blade“ tauntne si bosse opět OT a tankuje ho dokud Blade neskončí (10-15 sekund). Jakmile „Decimation Blade“ skončí, opět tankuje bosse MT. Důvod je jednoduchý. OT má nastackováno méně HP a je snažší ho dohealovat při „Decimation Blade“ na 95-100%.

Taktika DPS:
DPS stojí na kupě a dělají damage do bosse. po chvilce se u nich začne dělat taková fialová záře, ze které se po pár vteřinách (řekl bych 3sec) zjeví krystal „Shards of Torment“. Tento krystal má následující 2 ability.
1.) Torment:
– Do nejbližšího hráče channeluje 4080 shadow damage. Efekt se stackuje.

2.) Tormented:
– Když hráči spadne debuff Torment, získá tento debuff Tormented. Hráč po dobu trvání tohoto debaffu (40sec) dostává o 250% více shadow dmg a snižuje se mu Heal taken o 75%. Je nutné, aby hráč s tímto debuffem nikdy nevlezl nejblíže ke krystalu.

Raid Leader proto rozdělí pořadí DPS, střídající se u krystalu.
Hráč, který je na řadě, musí u krystalu stát nejdále 15 yardů, ale však nejblíže ze všech ostatních lidí. Tento hráč si nechá nastackovat debuff „Torment“ 9x. Tudíž jakmile má 9 stacků, je připraven vedle něj (ale však stále dál od krystalu) další hráč na řadě. Nechá si nastackovat 9 stacků, a na řadu se připraví 3tí hráč… Takto se střídají všechny DPS, po 9 stacích. Vychází to opravdu dobře, a ten kdo je na řadě, nikdy nebude mít debuff „Tormented“.
V případě, že u krystalu nebude stát nikdo v okruhu 15 yardů, krystal začne explodovat a dělat masivní AoE damage do všech hráčů za 15300. Efekt se stackuje.
Proto je nutné, aby se střídalo správně všech 5 DPS.
Toto je celá taktika pro DPS, střídat se u krystalu po 9 stacích ve správném pořadí, vždy bez debuffu „Tormented“ a dělat DPS (minimálně však 16k+).

Taktika pro Healery:
Jelikož DPS dostávají damage od krystalu a do tanků taky nejde zrovna maličký damage. Blizzard na to myslel a se stále zvětšujícím se DMG bosse, zvedá i heal od Healerů. Tento zvýšený heal je však třeba nastackovat, jinak není šance udržet tanky naživu. Raid Leader proto rozdělí pořadí healerů, kteří si budou stackovat debuff na zvýšený heal.
Na ukázku bych tu měl 3 healery (H1, H2, H3) – čísla berte jako pořadí stackování.
Jakmile začne souboj s bossem, Healeři H2 a H3 se starají výhraně jenom o tanky a snaží se OverHealovat tak, aby nikdo z nich nezemřel. Mezi tím healer H1 healuje DPS u krystalu. Jakmile totiž DPS u krystalu stackuje debuf „Torment“ healer za každý direct heal získá debuff „Vital Spark“. Ale pozor, tento stack se násobí počtem „Torment“ co má DPS. Abych to vysvětlil:
Pokud má DPS 1-3 „Torment“ healer za direct heal dostane +1 stack „Vital Spark“
Pokud má DPS 4-6 „Torment“ healer za direct heal dostane +2 stack „Vital Spark“
Pokud má DPS 7-9 „Torment“ healer za direct heal dostane +3 stack „Vital Spark“

Tudíž ze začátku stačí 2x healnout slabším healem, a po nich 2-3x healnout rychlejším healem, abyste za jednoho člověka dostali co nejvíce stacků.

Je velmi dobré nahodit nazačátku heroism, ať už z důvodu rychlejšího stackování „Vital Spark“ pro H1, tak i proto, aby H2 a H3 neměli problém healovat tanky, zatímco si stackuje H1.

Jakmile H1 nastackuje 50 stacků, jde healovat tanky, a H2 se přesouvá na healování DPS, a stackuje si také 50 stacků. Jakmile H2 bude mít 50 stacků, stackuje si H3. U H3 je už možnost nastackovat si klidně 70 stacků. A to z důvodu, že H1 a H2 mají zvýšený heal a neměl by být problém udržet tanky ještě delší dobu.

Pozor, jakmile stackujete „Vital Spark“ nesmíte v žádném případě healnout tanky. Jakmile byste healnuli tanky ještě před dostackováním potřebných stacků. Změní se „Vital Spark“ na „Vital Flame“ na 15 sekund. Tímto vlastně získáte zvýšený heal (1 debuff = +5% heal do tanků), ale nemůžete po dobu 15 sekund stackovat „Vital Spark“. Jakmile Vám skončí Vital Flame, změní se opět na „Vital Spark“ se stejným počtem stacků jako ste měli při začátku healování tanka. Tudíž je tu možnost, opět si stackovat „Vital Spark“, nebo už jen healovat tanky.
Samozřejmě, až bude mít H3 50-70 stacků, může se přesunout na Tanky a H1 si opět nastackuje nějaké stacky navíc, aby nebyl žádný problém udržet tanky, a hlavně aby někdo healoval DPS, do kterých po celý souboj jde DMG od krystalu.

Toto je celá taktika, tak jak to dělá naše guild „c l a i r e“ na realmu Burning Blade.
Náš progress lze najít na stránkách http://www.wowprogress.com/guild/eu/burning-blade/c+l+a+i+r+e a Naše forum na http://mmo-zone.cz/forum/

Vychytávky nakonec:
DPS:
1.) je dobré přesunout se o místnost níž, na TS abyste měli maximální klid na střídání u krystalu. Velmi dobré je, aby hráč u krystalu zahlásil svůj nick a počítal stacky, aby následující hráč neměl problém s výměnou.
2.) Dejte kousek od nohy marku. K pravé noze dejte například modrou marku, k levé zelenou. Jakmile se pullne boss, sejděte se všichni na modré. Až se objeví fialová záře, naznačující krystal, zůstane u něho pouze člověk co je na řade, a ostatní se přesunou na zelenou. Člověk co bude na řadě a Ví o tom, si stoupne doprostřed, aby výměna byla opravdu rychlá.

Mějte se hezky a držím palce Všem guildám, které ho progressují.
Yivolution, Guild Master „c l a i r e“

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Raids se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář: Jak v c l a i r e farmí Baleroca

  1. Davee napsal:

    no tuto taktiku som nikdy nesiel chodime od zaciatku taktiku 1x tank 2x heal 7x dps a je to viac ako jednoduche len treba mat skilled healerov 🙂

Komentáře nejsou povoleny.