Shannox

Shannox je jedním z flamewalkerů, kteří stráží Firelandy. Je také označován jako vrchní lovec a pán Ragnarosových pekelných psů. Vznešeně se prochází po platinách Firelandu v doprovodu jeho obávaných mazlíčků Riplimba a Rageface.

Shannox patří mezi ty jednodušší bosse ve Firelandu. Není na něj nutné nějaká významnější souhra členů raidu. V podstatě stačí nestát v ohni 🙂

Ale pojďme si to probrat pěkně od začátku. Souboj má v podstatě jednu fází ve které musíte zabít Riplimba, Rageface a nakonec i Shannoxe. Před samotným soubojem je nutné si nejdříve vyčistit místo od Trashe.

Mechanika souboje

 • Po pullnutí na vás vystartuje Shannox, Riplimb a Rageface.
 • Shannox a Riplimb se dají tankovat pomocí agra (nedají se tauntovat). Rageface běhá náhodně kolem a kouše lidi.
 • Při tankování dostává tank/tanci debuff Jagged Tear (3K damage, každé 3 vteřiny po dobu 30 vteřin – stackuje se). Dává jej Shannox pomocí útoku Arcing Slash a Riplimb  pomocí útoku Limb Rip.
 • Pokud Shannoxovi spadnou životy na 30%, oba psy dostanou enrage.
 • Pokud pes zemře, dostane Shannox buff a healeři se zapotí.
 • Jednou za čas hodí Shannox svoji zbraň (Hurl Spear) a Riplimb mu jí donese. V tento okamžik tanci nedostávají debuff.
 • Pokud se pes a Shannox od sebe odtáhnou moc daleko dostanou oba Separation Anxiety buff, který jim zvedne damage o 100%
 • Jako správný Hunter Shannox háže pasti. Jsou to dva druhy Immolation Trap (žlutý oheň na ní) a Crystal Prison Trap (červený oheň na ní). Každá se aktivuje po 2 vteřinách. Crystal Prison uvězní hráče, anebo psa.
 • Když Shannox hodí svojí zbraň na místě se vytvoří ohnivá spirála, která po chvilce detonuje. Stačí nestát v místě kde detonuje a vše bude v pořádku.

Strategie na Shannoxe

Existuje více strategií jak porazit Shannoxe. Problémem není ani tak DPS jako tankování a debuff Jagged Tear. Ale vezměme to popořádku.

Ideální hra by měla vypadat následovně. Raid postupně srazí Shannoxe na 35%, pak se pomalu začnou srážet psy, tak aby umřeli zhruba stejně. Všeobecně se doporučuje rozdělit DPS na melee a range. Rangedka se pustí do Rageface, protože ten se nedá tankovat a zmateně pobíhá všude kolem. Meleečka se postarají o Riblimba, kterého tankuje tank.

Na souboj budete potřebovat v každém případě dva tanky. Existují různé návody jak jej porazit. Vyberte si ten ideální pro vaší guildu.

Střídání tanků

Tato taktika spočívá jak už název napovídá ve střídání tanků. Jeden tank tankuje jak Shannoxe tak i Riblimba. Jakmile nabere větší množství Jagged Tear (v přepočtu jeden stack vychází na 1K damage za vteřinu, takže záleží co dokáží vaši healeři zvládnout), druhý spustí pořádný damage do obou cílů a manuálně musí prvního tanka přeagrovat. Nefunguje zde totiž taunt. Dá se využít například Hand of Salvation k snížení agra.

Tímto „manuálním“ tauntováním se dá celý souboj přežít. V každém případě díky velmi krátké fázi v níž běží pes pro zbraň to bude záhul i pro healery. Takže to chce silné tanky a healery.

Spadnutí debuffu

Pokud nechcete využít střídání tanků, anebo máte v guildě warriora, dá se celý souboj poměrně bez problémů udělat „po staru“. Princip spočívá v tom, že v momentě kdy Shannox hodí svou zbraň, nedává on ani Riblimb debuff a to až do doby, než mu zbraň donese zpět. V tomto okamžiku musíte Shannoxe kitovat tak, aby Riblimb nejlépe prolezl skrz Crystal Prison Trap. Než se Riplimb vrátí tak z druhého tanka většinou debuff spadne, aby spadl i s prvního chce to využít například Heroic Leap anebo Intervene. Prostě war je tady na to ideální. Pomůže i přitažení priestem.

Důležité je, aby oba od sebe byly daleko, ale nezapomeňte, že pokud je od sebe dostanete na více jak 60 yardů tak chytnou enrage +100% do damage.

Závěr

Tento souboj sice není na taktiku tak náročný jako ostatní, ale občas záleží dost na štěstí. Zvláště co se týká debuffů na tancích. Například když Shannox dá debuff a hned potom hodí svou zbraň (30 sekund je moc dlouhá doba na shození debuffu). Anebo kam zrovna kopí dopadlo.

Jsou případy, kdy Rageface raidu dával moc velký damage a díky sestavě se nakonec vyplatilo jej zabít co nejdříve. Pokud se vám Shannoxe nedaří zabít kvůli healu můžete to zkusit. Tady je třeba připomenout, že zvláště meleečka mají obranné CD (war, DK, paladin, rogue), takže pokud je napadne Rageface měli by je použít.

Příspěvek byl publikován v rubrice Raids se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 komentáře: Shannox

 1. Yivo napsal:

  Zdravim 😉 Doplnil bych ti pár věcí a i Naší taktiku. Zdaj i využiješ je na tobě 😉

  EDIT by admin: Pokračování komentáře je v článku Alternativní taktika na Shannoxe od hráče Yivo

 2. Pingback: Alternativní taktika na Shannoxe od hráče Yivo | World of Warcraft CZ armory

 3. admin napsal:

  Yivo: díky za tvůj komentář. Udělal jsem z něj samostatný článek, protože tak jej najde a využije daleko více lidí.

Komentáře nejsou povoleny.