Alysrazor

„Když Ragnarosova armáda vtrhla do Mount Hyjal, Alystra zradila své spojence a osvobodila zrádce archdruida Fandrala Staghelma. Její odměnou byla očista ohněm, po které znovu povstala jako obávaný ohnivý jestřáb“

Následující taktika je pro 10-man raid a patch 4.2. Tento souboj bude náročný pro tanky a DPS. Celkem má dvě fáze, kdy se budete muset vypořádat se samotnou Alysrazor a jejími addy. Oficiálně má 4, ale dvě jsou krátké, takže se dá souboj shrnout do 2.

Souboj s Alysrazor je ve skutečnosti čtyřfázová opakující se bitva. Krom Alysrazor se potkáte ještě s dvěma druhy addů. Voracious Hatchlings mají 20M HP, Blazing Talon Initiates má 650K HP, Plump Lava Worm se nedají zabít hráči a Blazing Talon Clawshaper se musí kontrolovat. Na samotný souboj budete potřebovat 2 tanky, 2 – 3 healery a zbytek DPS. V tomto souboji se výjimečně hodí melee DPS nad ranged.

Rozmístění

Během fáze 1 se rozdělí DPS do stran tak, aby pokryli Talon Initiates. Tedy dvě skupiny. Tanci jsou někde uprostřed, aby mohli pobrat Lava Worms. Ve fázi 2, když raid přežije ohnivá tornáda se všichni přeskupí na hromádku, aby je healeři mohli plošně healovat během masivního damage, které bude následovat. Během celého souboje se ujistěte, že nestojíte před Alysrazor a Lava Worm.

Alysrazor – Fáze 1

Fáze jedna o vypořádání se s addy. Jakmile začne souboj přiletí ptáci a shodí na zem dvě vajíčka z kterých se vylíhnou Voracious Hatchling. Každý tank si vezme jedno. Je důležité, aby u nich byli co nejdřív, protože po vylíhnutí dostanou Imprinted debuff, který jim umožní dávat o 1000% víc damage. Zároveň musí tahat Voracious Hatchling tak, aby likvidovali Plump Lava Worm. Celkem se spawnou 4 červíci během jedné air fáze. Zbylí hráči se musí držet od Lava Worm co nejdál, aby nedostali zásah ohněm, který chrlí. Voracious Hatchling musí umřít než nastane další fáze.

Blazing Talon Initiate se spawnují po dvou a to každý na jedné z předdefinovaných lokací. Jak bylo zmíněno na začátku DPS jsou rozdělené na dvě skupiny a každá se musí postarat o svého Blazing Talon Initiate. Pozor kouzlí pyroblasty a brushfire, takže DPS by neměli šetřit stuny a interupty. Pokud bude některá ze skupin mít čas, je dobré pomoct tankum s jejich Voracious Hatchling. I když se to většinou nestíhá.

Alysrazor občas přilítne nad bojištěm a cleavuje všechno co mu stojí v cestě. Takže mu nestůjte v cestě a bude to v pohodě 🙂 Během procesu čištění všeho před ní, padají na zem Molten Feather. Každý hráč by se měl pokusit sebrat alespoň jedno z nich. Každé z píšek dává buff, který zvedá rychlost a umožňuje kouzlit za běhu. Pokud seberete Molten feather 3 kusy tak můžete lítat. Tohle by však měli dělat jen hráči, kteří jsou na to určení. Jejich úkolem je létat za bossem a dávat mu nakládačku. Přitom musí prolétávat ohnivými kruhy, které vypouští. Chce to hodně skilu a hlavně nebýt šipkotoč, ale ovládat svou postavu myší. Ideální jsou melee DPS, které stihnout dát pořádnej damage a nevadí jim změnit směr a vzít kruh. Pokud máte cast time, přenechte své místo radši roguně. Proletění kruhem prodlouží efekt létání. Ve vzduchu se vyskytují ještě oblaka, ale pokud se držíte těsně za Alysrazor, neměl by to být problém.

Tohle se bude v podstatě opakovat až do fáze 2

Alysrazor – Fáze 2

Na začátku fáze dvě začne Alysrazor létat rychle kolem bojiště, což způsobí vznik ohnivého víru. Pokud máte létací buff rychle přistaňte, protože jinak o něj brzo přijdete. Po chvilce následuje menší peklo. Z víru začnou vylétat ohnivá tornáda ve stylu Al’akir. Tuto fázi si asi budete muset natrénovat. Je to slušný progress. Nervózní hráče tak nechte radši na střídačce. Ideální je mít rychlostní buff z Molten feather. Je to o dost lehčí. Po chvilce se Alysrazor vyčerpá a spadne na zem. Teď je čas odpálit CD a pořádně mu to nandat. Máte čas než se mu doplní energie na 50. Pozor během této fáze se objeví Blazing Talon Clawshaper a budou chanelovat energii do Alysrazor. Každý tank si musí vzít jednoho a co nejdéle jej držet pod kontrolou. Prostě kickujte a přerušujte jak to jen jde. Mezitím DPSka likvidují Alysrazor. Po dosažení 50 energie začne pomalu vzlétat. Tanci si jí musí přebrat a otočit od raidu. Než dosáhne 100 energie a znovu vzlétne je celý raid vystaven obrovskému damage. Healeři odpalují CD, aura mastery, prostě všechno co máte na přežití raidu je nutné použít. Pak nastává opět fáze 1.

Závěr

Ignorujte okolí. Nesmí vás zajímat co dělají ostatní špatně. Soustřeďte se pouze na to co máte dělat vy. Tento souboj je hodně o soustředění. Rozhodně se připravte na pořádnou tunel vision 😉

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Raids se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.