Taktika Lord Rhyolith

Lord Rhyolith taktikaLord Rhyolith je prastarý elementál, který prý zažil válku mezi titány a starými bohy. Vznikl z plamene světa, ještě než jej titáni přetvořili na Azeroth. Je posedlí nenávisti k titánům, kteří měli tu drzost uvěznit jej ve Firelandech. Právě on stvořil většinu elementárních stvoření obývajících Firelands.

Jeho jméno je odvozeno od Rhyolite (Ryolit), což je vyvřelá hornina (magma).

V souboji s ním se zapotí hlavně DPS. Na tankování a healování nepatří mezi nejobtížnější. Budete potřebovat 1 – 2 tanky, 2 – 3 healery, zbytek DPS.

Souboj s Lordem Rhyolithem je postaven má dvě fáze. První fáze je o kontrole addů a druhá je klasická nuke fáze. Samotný boss má „pouze“ 15 milionů životů, dále Fragmenty mají 100K a Sparky 1,7M (viz. dále). Samotný Lord Rhyolith se skládá jakoby z 2 samostatných bossů, které se jmenuji Left Foot a Right Foot (levá a pravá noha). Tyto sdílí životy.

Fáze 1

Fe fázi jedna není možné bose tankovat. Natáčíte si jej pomocí mlácení do nohou. Chce to nějakou praxi, pro hráče, který to bude dělat. Po dobu souboje vidíte uprostřed ukazatel směru. Když ho mlátíte do pravé nohy zatáčí doprava, když do levé tak doleva. Pokud se Lord Rhyolith dostane do lávy, tak je to wipe.

Lord Rhyolith má na sobě zbroj. Každá stack jeho zbroje mu redukuje damage o 1%. Během souboje Lord Rhyolith dupe. Krom rozhazování fire damage, se po dupnutí spawnují malé vulkány. Jednou za čas je Lord Rhyolith odpálí a celému raidu se začne stackovat fire damage.Občas odpálí velký vulkán, který pořádně potrápí healery.

Během souboje spawnuje 2 addy. Fragmenty a Sparky. Fragmenty dávají velky AOE damage když se spawnou. Navíc pokud nejsou zabité do 30 vteřin, chargnou náhodného hráče a vybuchnou. Sparky dávají také AOE damage, který se navíc každých 5 vteřin zvyšuje.

Jakmile se boss dostane na 25% tak se souboj přesune do fáze 2.

Souboj by měl vypadat následovně: 1 healer na každého tanka, 1 healer na raid. Healeři musí být připraveni pomoct s helováním raidu. Tanci zase používat své CD. Ten kdo vede Lorda Rhyolitha jej musí navádět tak, aby šlapal na vulkány. Priorita je Fragmenty, Sparky a pak teprve Lord Rhyolith. DPSka se musí ujistit, že mlátí do správné nohy.

Fáze 2

Ve fázi 2 už se nespawnují addi. Lord Rhyolith ale získá novou schopnost Immolation, která dává AOE damage do všech hráčů.

Tank si musí vzít bosse, protože ten už neignoruje raid. Hero se odpaluje tak aby vystačilo do konce souboje. Většinou tedy těsně před jeho proměnou do fáze dvě. Na začátku fáze dvě se odpálí CDčka, aby souboj trval co možná nejméně.

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Raids se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.