Taktika Beth’tilak

Beth’tilac <The Red Widow> je prvním bossem na kterého narazíte ve Firelandech. Zatím neprošla nějakou výraznou změnou ani nerfem, takže se připravte na poměrně hard healing fight. Podle mnoha hráčů se nejedná o nic extra těžkého, prostě to je jen gear check raidu. Záhul dostanou hlavně healeři a jejich schopnost healovat celý raid. Tato taktika je určena pro 10 man

Základní info

  • Snažte se držet pohromadě když jste dole, aby mohli healeři používat AOE heal.
  • Ve fázi dvě se musí raid držet také pohromadě, aby to mohli healeři celé uhealovat. Tanci jsou samozřejmě na svých místech.
  • Tento souboj má dvě fáze. Ve fázi jedna je důležité kontrolovat hlavně addy.

Fáze 1

Rozdělte raid na dvě skupiny. Jedna bude nahoře a utká se přímo s  Beth’tilac a druhá skupina bude dole a musí se postarat o addy.

Po pulnutí boss vyleze na svou síť nahoru. Postupně se začnou spouštět dolů addi (spinner). Pokaždé když ad zemře může hráč využít lano po kterém se spustil a vylézt nahoru. Dokud se k Beth’tilac někdo nepřiblíží na přímí kontakt tak na raid vrhá magma, což je AOE damage. Celý raid by tak měl být u sebe, aby to healeři měli jednodušší.

Jak už bylo zmíněno po mrtvých addech zůstávají lana. První kdo poleze je tank, za ním healer a teprve poté 1 – 2 DPS. Jakmile je tank nahoře musí se připravit, že bude snášet nějaký ten melee damage od bosse, takže je dobré pohlídat si CD.

Zatím dole si druhý tank musí pohlídat Drony, což je druhý tip addů. Třetí jsou Spiderlingové. Ti se nesmí dostat k Dronům. Tady se doporučuje, aby si DPSka rozdělili spawnovací spoty jednotlivých addů. Funguje i taktika všichni na sobě a AOE dps, ale záleží na vybavení a zkušenostech. Chce to najít správný balanc mezi DPSkami. Obecné pravidlo, tedy spíše doporučení je: Spinneři jsou důležitější než Spiderlingové a ti než Droni.

Skupina nahoře musí sledovat energii bose. Jakmile jí dojde energie musí z tama vypadnout, protože Beth’tilac zahraje Smoldering Devastation a ta zabije cokoliv. Beth’tilac vypálí díru do sítě, když bude kouzlit Devastaci, přes ní se dostanete dolů.

Následuje opět rekill Spinerů a skupina jedna leze znovu nahoru v pořadí tank, healer a pak DPS. Tady musí jít Spineři co nejrychleji dolů, aby se skupina dostala co nejdříve nahoru.

Jakmile zahraje Beth’tilac 3 devastace začne další fáze. Než začne ujistěte se, že jsou mrtví všechny Spiderlingy, jinak bude vynulován všechen damage s fáze 1.

Fáze 2

Fáze dvě je DPS fáze. Boss dostane frenzi a aby jste přežili bude nutné začít rotovat CD jak to jen půjde.Frenzi se bude postupně stackovat až na 10. Pak frenzi spadne až dokud boss nezemře, anebo nebudou všichni z raidu mrtví. Takže hodně štěstí healeři 😉

Tanci musí sledovat sebe navzájem jestli nedostali debuff The Widow’s Kiss. Jakmile to jeden z nich dostanu musí si druhý přetauntovat bosse. Tanci si musí dávat pozor aby nestáli moc u sebe, protože riskují fire damage.

Příspěvek byl publikován v rubrice Raids se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře u Taktika Beth’tilak

  1. Yivo napsal:

    Nevim ale Frenzy se stackuje pořád a nikdy nespadne.. Včera jsme podruhé dali Beth’tilaca na normal 10m a Frenzy se nám vyšplhalo na 39… Je to pak velmi těžké na heal a chce to od každého DPS aspoň 17k dps…

  2. admin napsal:

    Yivo: díky za info upravím to.

Komentáře nejsou povoleny.