Blackrock Caverns – normál

Blackrock Caverns je druhý dungeon se kterým se v cataclysm zřejmě setkáte. Vchod se nachází v Blackrock Mountain. Stačí tam vletět z Burning Steps, zahnout doprava a jakmile uvidíte summoning stone tak vlézt do uličky.

Dungeon není na normál nějak obzvlášť těžký. U tanka je znát každý level, ale pokud bude každý dělat co má, tak se dá projít velice rychle. Na rozdíl od Throne of the Tides je zde celkem dost trash, takže se dají získat nejen expy, ale i slušný BOE loot.

Po zlikvidování první skupinky se dostanete do místnosti s bossem. Pochoduje mezi vězněm, kterého později osvobodíte, a zadní uličkou. Hned po pullu zakouzlí Call for Help, který naagruje trash v okolo, takže je třeba si to tam nejdříve vyčistit.

Rom’ogg Bonecrusher

Souboj není na normál těžký, pokud si nepřivolá žádné addy, tak jediná nebezpečná věc je Chains of Woe. Toto kouzlo spoutá všechny hráče řetězy. Na tyto řetězy se dá zaútočit. Musíte je zergnout co nejdříve. Jakmile jsou zničené odběhněte od nich 10 – 15 yardů jinak dostanete šlupku za 100K od kouzla The Skullcracker. Kouzlí se 12 vteřin a to je doba po kterou musíte zničit řetězy a utéct od nich.

Corla, Herald of Twilight

Než se do ní pustíte ujistěte se, že jste zlikvidovali patrolu, kteá se jí pravidelně chodí poklonit.

Samotný souboj s Corlaou by měl vypadat následovně. Vedle ní jsou 2 addi. Každý na jedné straně. Míří na ně modrý paprsek. Jakmile začne souboj, tak je paprsek postupně nabíjí energii. Jakmile se u nich nastakuje buff tak se naštvou a dají tankovi pořádně zabrat. Paprsek se dá přerušit tak, že mezi jeho zdroj a adda si někdo stoupne. Postupně tak přebírá jeho debuff. Pokud dostane 100 stacků tak by měl přijít mind control (nezažil jsem). Správně by se tak lidé v něm měli střídat.

Já jsem to vždy řešil tak, že jsme jí prostě zergli. Když se addi objevili pustil jsem cooldawny a prostě to přežil, než jí DPSka rozsekala na kusy.

Karsh Steelbender <Twilight Armorer>

Než se do něj pustíte tak se zbavte dvou ohnivých elementálů co se tam potulují. Vždy vezměte jednoho. Trochu potrápí rtuťové slizy, ale neměl by to být problém pro healera. Přeci jen jde se to na normál. Jakmile je po elementálech nastal čas na bosse.

Karsh je chráněn zbrojí, která snižuje jeho damage o 99%. Tato zbroj se však může roztavit, když ho proženete ohněm, tedy alespoň do chvíle než znovu stvrdne. Přesně uprostřed je sloup ohně. Tank počká až bude Karsh za ním. Pak si ho pulne. Když proběhne sloupem, tak se mu zbroj roztaví a dostane debuff. Problém je, že by při procesu tavení to celá skupina dostává za slušné pecky, takže je nutné jej v ohni držet co možná nejkratší dobu. Co jsem dung chodil, tak stačilo vždy aby jen na okamžik olíznul sloup ohně. Taktika je tedy prohnat ho ohněm, dám mu co možná nejvíce damage, jakmile získá štít, opět jej prohnat ohněm atd. Důležité je, aby z ohně co možná nejdříve vypadnul.

Beauty

Než tohoto velkého psa zabijete tak zlikvidujte ty malé pejsky před ním. Postupně po jednom je tauntujte a likvidujte. Občas udělají lávovou loužičku tak pozor na to.

Samotného bosse prostě naberte dávejte tu damge a držte si agro. Jediné na co je třeba dávat si pozor je občasné odhození. Mě se do lávy co je po stranách spadnout nepovedlo, ale třeba to jde. Ještě dává fear, takže tank možná dostane pár ran do zad. Healer by rozhodně neměl podceňovat healing a držet tanka na maximum.

Ascendant Lord Obsidius

Ascendant Lord Obsidius má u sebe dva addy, za které se občas promění. Addi se nedají tankovat a nezpůsobují nějaký velký damage. Stačí vždy zaměřit bosse a jít do něj. Občas se člověk ztratí, takže si dávejte pozor jestli jdete stále do bosse.

Addi umí házet na cíl debuff, který způsobí 99% redukci healingu, takže pozor na to. Ačkoliv jsem zde nikdy neměl problém tak správná taktika je následující:
DPS hodí AOE na Bosse a dva Addy. Tank si taunte bosse. Jakmile se boss promění do Adda tank si ho tauntne.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dungeons se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.