Throne of the Tides – normál

Throne of Tides je pod Abyssal Breach v Abyssal Depths v lokaci Abyssal Depths. Dá se tam v pohodě doplavat. Stačí aby vás vcucnul vír. Přesné umístění je 70,29.

Throne of the Tides je první z dungů na který v datadisku Cataclysm narazíte. Obsahuje celkem 4 bosse a minimum trashe. Dung je určený označený pro lvl 80 – 82. Dá se projít poměrně rychle. Pokud tankujete ujistěte se, že máte alespoň 55K HP. Pokud máte méně tak druhého bosse budete muset kitovat.

Lady Naz’jar

První boss na kterého v Cataclysm zřejmě potkáte. Není moc nebezpečná. Chce to jen přerušovat Shock Blast, který dává za 33K až 36K nature damage. Občas zakouzlí Geyser. Na podlaze se objeví modrý kruh, který po 5 vteřinách vybuchne a všechny v něm odhodí a zraní za 23K – 26K frost damage. Rozhodně v tom nestůjte.

Souboj má dvě fáze. Nejdříve jí klasický nuke. Stačí jen přerušovat Shock Blast a nestát v Geyser. Jakmile jí uberete určitý počet životů hodí na sebe štít, který všechny odhazuje. V ten okamžik se spawnou 3 addi. Jsou to slabší verze toho co už jste počkali. Tank si je musí postupně nabrat. Silnější DPS je dokáží zlikvidovat i bez pomocí tanka. Jakmile jsou addi mrtví souboj pokračuje.

Po souboji zamiřte k dveřím, kde se pustí krátká cut scéna

Commander Ulthok

Opravdová lahůdka. Jakmile souboj začne, Commander Ulthok pomalu ale jistě začne kouzlit Dark Fissure, která udeří cíl před ním za 56 – 63K shadow damage. Cokoliv v dosahu 7 yardů obdrží stejný damage. Pod úderem se navíc objeví void zóna, která způsobuje 9 – 10K shadow damage.
Další nebezpečná abilita je Squeeze. Chytne náhodný cíl a po dobu 6 vteřin dává 5K shadow damage/vteřina. Chce to mít pohotového healera.

Když jsem to šel poprvé tak mě dark fissure zabila na jednu ránů. Jako tank musíte reagovat okamžitě. Pokud nemáte 55K HP tak se nesnažte úder přežít. Boss se dá kitovat. Na levlu 81 až 82 se dá rána v pohodě přežít, jen je nutné utéct s void zóny. Záleží hodně na DPS. Pokud budete moc utíkat tak, zřejmě neudržíte agro.

Erunak Stonespeaker

Souboj má celkem 2 fáze. Ačkoliv se nejedná o DPS souboj, kvalitní DPSko se zde bude hodit.

V první fází musíte vydržet několik ohnivých abilit. Lava Bolt zkuste přerušovat. Dává sice jen za 21K, ale má knockback efekt. Magma Splash má kuželovitou výseč působení, takže bosse musíte tankovat, tak aby měl zbytek skupiny v zádech. Občas zakouzlí Earth Shards, což jsou ostny, které putují k náhodnému hráči a v momentě kdy narazí na místo, kde stál promění se ve velké a způsobí menší damage. V momentě kdy ztratí polovinu životů se přechází ve fázi 2.

Chobotnice už se pustila hostitele, ale to neznamená, že je oslabena. Kozlí celkem 3 nebezpečná kouzla.
Absorb Magic – po dobu tří vteřin absorbuje všechen damage a pak je vyléčena za 3násobek damage co dostala.
Enslave – ovládne jeden cíl (hráče), kterému zvedne životy a damage. Cíl musí ztratit 50% HP než se ho pustí.
Mind Fog – v okruhu 10 yardů nesmí nikdo hrát žádné útočené kouzlo, ani jinak útočit. Tank musí vytáhnout chobotnici rychle ven z mlhy. Je třeba dát si pozor, aby se nikdo nedostal mimo dosah healera.

Ozumat
Souboj má v oficiálně 3 fáze, ale dá se rozdělit na dvě. V první bráníte Neptulona před útokem addů. Menší se nechávají DPSkám. Větší musí brát tank. Jakmile se objeví 4 mobové útočící na Neptulona paprsky tank se o ně nestará jen dále kontroluje pohybující se addy. Nakonec se Neptulon naštve a udělá z vás superzabíjáky. Pak musíte zacílit Ozumata (je někde na stropě naproti od vchodu – trochu vpravo) a dorazit jej. Pak stačí jen vylootovat truhlu a první dung z Cataclysm je u konce.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dungeons se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.