Demonology Warlock jako support raidu

Warlock je nejen skvělé ranged DPS, ale díky svým abilitám dokáže raidu velice usnadnit progress. Občas ty cenné vteřiny, které rozhodnou o tom jestli si guilda může odškrtnout dalšího bosse, získá právě warlock. Jistě každý má svůj úkol v raidu, každý může raid posílit, ale jsou věci, jež si může dovolit právě jen warlock. Dnes si povíme o demonology buildu, který možná není nejlepší na DPS, ale je naprostou nezbytností pro progress. Vždy musíte přesvědčit alespoň jednoho warlocka, aby do něj šel.

Klíčová kouzla pro všechny warlocky

 • Ritual of Summoning – tohle kouzlo vytvoří summoning stone, označovaný také jako televize. Toto kouzlo má k dispozici každý warlock a ušetří guildě až desítky minut během raidu. Krom rychlejšího nasumonování zbytku raidu, poslouží i k přivolání posil ze střídačky. K vytvoření je potřeba soul sharda, kterých musíte mít na začátku raidu 32.
 • Ritual of Souls – vytvoří Soulwell z které si členové raidu mohou vzít healthstone (znamé též jako lentilky). Demonolgy warlock navíc umí vyrábět vylepšené heathstony.
 • Create Soulstone – Soulstone též známí jako SS, je nezbytnou součástí raidu. Většinou se háže na healera. Je to právě SS, který může posunout progress do další fáze. Správně by nikdo zemřít neměl, ale díky SS si jednu chybu dovolit můžete.
 • Curse of the Elements 5 (COE, COtE) – Redukuje resist cíle o 165 a zvyšuje spell damage o 13%. Háže jej automaticky také balance druid, ten však spadne velice rychle. COE vydrží 2 minuty.
 • Demonic Circle: Teleport – Teleport slouží jak k označení místa kam se bude raid sbíhat tak i k urychlení přesunu warlocka. Zatímco ostatní běží warlock může ještě chvilku dávat DPS. Ve zvláštních případech jako je třeba Lich King ve fázi s valkýrama na vás raid může naprosto dlabat a těsně po shození se portnete do kruhu. V podstatě tak raidu dáte hodně času na pokračování damage do LK.

Speciality Demonology warlocka

 • Vylepšení healtstone – jak už bylo zmíněno, vylepšený healtstone dává o 20% více života a věřte mi, když na všech tiká DoTka tak jediné co vám může dát potřebný čas na přežití, když healer zrovna slackuje je healthstone anebo healing potion.
 • Fel Synergy – je talent v Demonology stromě, který léčí vašeho Felguarda, nebo jiného démona za 15% damage který udělíte. Jelikož Felguard z AoE damage dostává jen 10%, tak je to dostatek na přežití.
 • Soul Link – 20% damage který dostanete jde do démon (lze glyfem vylepšit na 25%). Tento talent šetří čas healerům a mě osobně už zachránil život, když jsem stál, kde jsem neměl. zatímco jiné ranged DPS by zemřelo. Mě zůstalo pár tisíc HP. Zvláště v ICC je to znát.
 • Fel Domination – Urychlí vyčarování nového démona, pokud o něj přijdete například svou blbostí. Ačkoliv se tento talent zdá být zbytečný, než si zvyknete určitě se vyplatí.
 • Molten Core – Spousta demonology warlocků na toto zapomíná, naprosto netuším proč. Krom toho že si prodloužíte trvanlivost Imolation o 9 vteřin získáte i šanci, že corruption odpálí Molten Core effect. Ten po dobu trvání buffu, nebo na 3 výstřely zvedne damage incinerate o 18% a casting time zkrátí o 30%, nebo zvedne damage Soul Fire o 18% a její critical o 15%
 • Decimation – pokud je cíl pod 35% a zasáhne jej incinerate, soul fire nebo shadow bolt, získáte buff na 10s, který zkrátí casting time Soul Fire o 40% a nestojí vás žádnou shardu. Toto je ultimátní kouzlo, kdy se zvedne vaše DPS. Jen je třeba sledovat, kdy se buff aktivoval. Pokud měníte cíle jako například u Syndragosy zbytečně si můžete prodloužit cast Soul fire a přijdete o shardu. Tak pozor na to, chce to zvyk.
 • Felguard – kdo by na něj zapomněl. Jen při raidu vypněte jeho taunt a občas to chce i cleavu.
 • Demonic Pact – Kvůli tomuto jedete Demonology strom. 10% buff všem casterům. V současné době (patch 3.3.5) by jste se měli dostat s tímto buffem nad 4K spell power. Samozřejmě krom casterů dostanou bonus i healeři, což potěší. V současné době neexistuje lepší raid buff pro castery.
 • Improved Shadow Bolt – tento talent je v destruction stromě. Krom zvětšení damage u shadow boltu, ještě všem kouzlům které poletí na cíl zvedne šanci na critical o 5%.
 • Ruin – další důležitý talent z destro stromu. Přeci jen i když jste tu jako support nějaký damage se od vás vyžaduje.

Rotace

Rotace je jednoduchá immolation, corruption, opakujte shadow bolty. Po vypršení dotky  opakujte. V momentě kdy procne Molten core vystřelte 3x incinerate. Jakmile spadne cíl pod 35 a objeví se buff Decimation nahraďte shadow bolty Soul fire.

Metamorphosis se používá při heroismu. Zkuste si to načasovat, aby jste jej mohli aktivovat přesně na něj.

Pokud máte gliph of life tap, tak si tapujte aby byl buff stale spuštěný. Fel armor vás dohealuje. Pozor na to v důležitých fázích různých bossů. Například u první fáze Lich Kinga, anebo v ToC u posledního bose.

Ohledně glyphů je to podle potřeby. Já používám Metamorphosis, Life tap a Fel Guard. Jiní warloci mají ve zvyku používat i Immolation, Quick Decay (rychlejší tikání corruption = více Molten Core).

Pár rad nakonec

 • Build si upravte podle potřeby, důležité je myslet v tomto případě na raid než na sebe a své DPS
 • Pokud je v raidu další warlock, anebo balance druid co si věří tak místo Curse of Elements házejte Curse of Doom. Na 60 vteřin se nemusíte o nic starat.
 • Ačkoliv Feguard přežije naprosto všechno občas je nutné ho odvolat, aby nezmizel (například souboj se syndragosou). Pokud s tím máte u konkrétního bose problém tak změňte Felguarda na Impa. Sice je to špatné řešení, ale aktivovat Demonic Part bude stejně.
 • Demonic pact vydrží 45 vteřin a má internal cooldown 20 sekund.
 • V demonic formě máte kouzlo Immolation Aura, které dává kolem sebe slušný damage = další DPS. Stačí jej zapnout.
 • Pokud se utrhne nějaký ad, anebo boss. Proměňte se v démona naberte agro a odtáhněte jej k tankovi ať si jej taunte. V demonic formě máte celkem slušnou výdrž.
Příspěvek byl publikován v rubrice Drago se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 komentáře: Demonology Warlock jako support raidu

 1. Essomord napsal:

  Ďakujem. Fajn článok i ked mám Locka destro. Pekne napisane , jednoduche , poučné , pochopitelné . Uvítal by som aj viac takychto článkov o lockovy.
  A hlavne co sa tyka zmien po patchy 4.0.0 a dalej

  Este raz dík.

 2. Wagnerka napsal:

  Moc Děkuju 🙂 lehke na pochopeni a na nauceni. Moc pekne

 3. Kožo napsal:

  Dost dobrej článek,sice na to mám ten samej názor a hraju to stejně jak je tu popsané, ale ověřil jsem si alespoň správnost svých výkonů. Je to dost dobře a srozumitelně napsané. Díkes 🙂

Komentáře nejsou povoleny.