Rotface

Jedním z dalších výtvorů Professora Putricida, které čekají na dobyvatelé Ice Crown Citadely je Rotface. Nejedná se o nijak silného bosse, ovšem otestuje celkem slušně zručnost hráčů. Na rozdíl od Festerguta, může člověk co nezná taktiku zapříčinit wipe celého raidu. V současné době s 30% buffem a s vybavením Minimálně iLevel 232 by neměl být tento boss problém pro žádnou guildu.

Takže jak to celé funguje. Na tohoto bosse potřebujete 2 tanky. Jeden tankuje bosse a druhý stojí u zdi a tankuje/kituje velký sliz (o tom později). Zbytek raidu stojí těsně za bossem v jeho hitboxu (červené kolo pod bossem když jej nakliknete). Na začátku raidu stojí i druhý tank u bosse.

Začne souboj. První tank celou dobu tankuje bosse. Po nějaké době hodí Festergut na někoho Mutated Infection, což je disease, která tiká za pár tisíc damage po dobu 12 vteřin a zároveň redukuje heal o 50%. Jakmile dotiká, anebo je nemoc odstraněna (je to disease) objeví se malý slizík. Tento se nedá tankovat, ani kitovat. Dává malý damage a drží se člověka, který měl disease. Tento člověk musí jít na předem určené místo, společně  druhým tankem. Zanedlouho schytá další člověk Mutated Infection. Ten musí jít k člověku co na sobě už má pověšený malého sliza a který stojí u druhého tanka. V momentě kdy z druhého člověka spadne disease a pověsí se na něj také sliz musí stát poblíž sebe. Dva malý slizové se zformují do velkého Big Ooze. Toho si musí tank tauntout, popřípadě nabrat pomocí damage. Od této chvíle jej druhý tank musí tahat podél místnosti, třeba po směru hodinových ručiček. Vždy když někdo dostane další Mutated Infection musí běžet k tankovi co kituje velký sliz. Jakmile z něj spadne a objeví se za ním malý sliz musí běžet mezi velkým slizem a tankem, tak aby velký sliz do sebe vcucnul malého sliza. Takhle to jde dokud velký sliz nenabere celkem celkem 5 malých slizů (2 vytvoření velký sliz + 5 vcucne do sebe), pak detonuje. V tom okamžiku musí všichni změnit místo ke stojí, aby na ně nedopadli zbytky slizu (na 3 místa dopadne celkem slušný AOE damage). V praxi se v momentě exploze jen všichni přesunou o kus dál (včetně první tank s Rotfaceme).

Slizy jsou nejtěžším aspektem celého souboje. Mimo to má ještě Rotface jednu schopnost. Po nějaké době si vybere jednoho hráče a začne kouzlit Slime Spray (1,5 vteřiny cast). Pak na dané místo (kde stál hráč) bude po dobu 5 vteřin prskat celkem slušný damage po 5 vteřin s tikem každou vteřinu. Jestli tam někdo zůstal je nutné ho pořádně healovat. Správně by se mělo postupovat následovně. V momentě když se na někoho otočí, musí všichni v dané lokací proběhnout skrz Rotface (nezapomeňte, že stojíte v jeho hitboxu) a za ním pokračovat v DPS. Jakmile skončí tak znovu přeskupit a dávat DPS. Výseč damage je kuželovitá podobně jako mágovo kouzlo Cone of Cold.

Aby to nebylo zas tak jednoduché, občas se zaplaví 1/4 celé místnosti slizem. Takže je třeba dbát nad tím, aby po výbuchu velkého slizu tam všichni nenaběhli.

Jak tankovat Rotface a Sliz

Samotný Rotface není žádný problém. Jen při výbuchu ho to chce odvést někam kde není místnost zaplavena slizem. Aby healeři nemuseli healovat celý raid. Zároveň je třeba si dávat pozor kam zrovna směřuje Slime Spray. Na všech obtížnostech dává damage kolem 5,3K – 5,6K damage, což healovany tank přežije, ale banda DPSek ne. Když čaruje Rotface Mutated Infection tak pokud vím nikdy ne na tanka. Takže tady není problém.

Tankování velkého slizu je už těžší záležitost. Nejde to totiž klasicky. Dává poměrně velký damage. Ideální na tankování je Paladin a DK, protože mají více možností pro ranged útoky. Také je ideální mít po ruce TS nebo Ventrilo a včas na všechny zakřičet když detonuje, aby změnili místo.

Kde se failuje

Nejhorší co se může stát, je když zemřete a máte na sobě malý sliz. V ten okamžik totiž si vybere další náhodnou oběť. Klidně to může být tank a s 50% healing debuffem (75% na HC) může brzo zemřít.

Příspěvek byl publikován v rubrice Drago, Raids se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář: Rotface

  1. Vinci napsal:

    Čus hezkej návod, ale mel bych výtku jakožto Warrior tank se pravě že nikdy nesmí setkat malá ozza s velkou (výbuch velké ozzy znamená ve většině případů IK raidu), nejlepší je když celý raid krom tanka (co tankuje rota a huterů) stojí za bossem a až se složí velká ozza tak si jí OT vezme ke dveřím a každou další velkou ozzu tankuje k sobě (když se složí velká s velkou tak nevybuchne) a jestli není debil tak vidi i z jaký trubky půjde sliz (z té dané trubky pod kterou je to zelený kolo to stříká jak při orgasmu asi 15sec – tudíž má dostatek času si stoupnout pod tu druhou u dveří), při obíhání místnosti se dělájí problémy healovy páč za nim pak musí běhat. Video bych klidně přidal, ale zatím sem se nedostal k tomu něco natočit 😀

Komentáře nejsou povoleny.