První raidy s elemental Shamanem

Po řádné přípravě na první raid jsem dal do guild kalendáře Naxxramas 10man alt run a přihlásilo se mi docela dost lidí. Dokonce bylo i dost tanků a healerů, což se obvykle nestává. Sice se nám nepodařilo projít úplně všecko, ale run to byl dobrý. Vše šlo bez problémů, dokud jsme se nedostali ke čtyřem jezdcům.  Vzhledem k tomu, že to byl alt run, nemohli jsme si dovolit nukovací taktiku a tak se muselo běhat z jedné strany na druhou, což ne všichni chápali… Nakonec jsme je ale dostali, ale už bylo docela pozdě a někteří museli jít offline.

A co vlastně takový elemental shaman v raidu dělá? No samozřejmě dps. Rotace u elemental shamana je docela jednoduchá. Jako obvykle jde o jednoduchý seznam priorit. Udržovat na nepřátelích Flame Shock, Lava Burst po každém cooldownu, Chain Lightning po každém cooldownu a mezi tím lightnign bolt. Jednoduché. Pokud máte problémy s manou, vypusťte Chain Lightning a o manu už se nebudete muset starat. Mana regenerace je totiž díky Water Shieldu a mana spring totemu dost vysoká a většinou máte v grupě k dispozici replenishment. Pokud ani to nestačí, máte ještě Thunderstorm a mana potion.

Nejen DPS živ je shaman, shaman také přináší množství důležitých buffů ve formě totemů. Tím nejdůležitějším u elemental shamana je Totem of Wrath, který zvyšuje spellpower všem casterům v raidu o 280 a zvyšuje šanci na kritický zásah o 3%. Dalším důležitým totemem je Mana Spring Totem v případě, že nemáte v raidu dost palladinů na blessing of wisdom. Wrath of Air Totem zvyšuje spell haste, což potěší jak dps tak healery.

Elemental shaman není úplně nejlepší povolání na trash, protože naše aoe schopnosti jsou dosti omezené. Pro mě nejlépe funguje položit na zem Magma Totem a potom pokračovat v single target DPS.

V naxxu jsem byl takto schopen dělat s čerstvým lvl 80 elemental shamanem něco kolem 2,4k DPS na single target. Což sice není úplně špatné, ale ani to není nic extra.

Příspěvek byl publikován v rubrice Grogrun se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.