Elemental Shaman – příprava na první raid

Po velice rychlém levelování se mi konečně podařilo dostat mého elemental shamana na maximální level 80. Původně to měl být healer, ale v průběhu levelování jsem se k healování moc často  nedostal a těch pár instancí, kde jsem byl, mě od restoration shamana spíše odradilo. Nejzábavnější healer pro mě prostě je a bude priest 🙂

Takže můj shaman tedy bude raidovat jako elemental. Takže první věc je samozřejmě build. Trošku jsem pročetl fóra a nakonec jsem skončil u tohoto. Major glyphy jsou všechny pro vyšší dps. Minor Glyph of Renewed Life se velice hodí, protože pak už se vám nikdy nestane, že byste neměli ankh pro reinkarnaci.

Build a glyphy už mám, teď ještě nějakou výbavičku. Zjistil jsem, že na aukci se dá sehnat velice levně několik epiků. Především boty a hrudní zbroj jsou levné. Pak jsem ještě vybral z guild banky náhrdelník z naxx10 (máme jich tam ještě několik, nikdo to nechce). A co vlastně takový elemental shaman potřebuje ke svému živobytí? První věcí je dosáhnout hit cap. Ten je stejně jako pro ostatní spell castery 17%. Talent Elemental Precision toto snižuje na 14% a pokud jste v partě s vesmírnou kozou, stačí vám 13%. Pokud máte navíc v raidu shadow priesta nebo laser kuře, můžete si navíc odečíst 3%. Já se tedy potřebuji dostat na 14%, což není vůbec jednoduché, tak se aspoň snažím dostat co nejblíže.

Druhým důležitým statem pro elemental shamana je spellpower. Čím víc tím líp, spellpower není nikdy dost. Po spellpower hned následuje haste rating. Critical rating není pro elemental shamana až tak užitečný, protože to nemá žádný vliv na Lava Burst, což je jedno z našich nejlepších kouzel.

Poté nasleduje intellect a stamina. Spirit, agility ani strength nemá pro ele shamana žádný význam.

Příspěvek byl publikován v rubrice Grogrun se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.