Warrior – tank v hc

Orc Warrior byla moje úplně první postava v World of Warcraft. Hodně dlouho jsem nehrál za nikoho jiného než za Grogruna válečníka. Toto se samozřejmě postupně změnilo a teď už mám větší množství altů. Na tankování s warriorem mi už tedy nezbývá ani mnoho času. Do guild raidu se s ním nedostanu, protože tanků máme až moc (každý si teď chce zkusit tankovat, když je to tak jednoduché…) a já musím stále healovat. Proto se můj warrior dostal tak trochu na druhou kolej.  Nemá skoro žádnou výbavu z ulduaru, takže to ani nemá moc jednoduché, když se chce dostat do nějakého pug raidu. Proto jsem se rozhodl raid tanka přeměnit na heroic tanka do instancí.

Jak takový heroic tank vypadá? No hlavně používá jiný build a jinou výbavu než progression raid tank. Heroic instance jsou teď jeden velký aoe fest, takže je důležitý důraz na aoe tankování, což zrovna nepatří mezi nejsilnější schopnosti warriora. Proto jsem se rozhodl používat tento build zaměřený na aoe tankování. Tím nejdůležitějším zde je Improved Cleave talent, který je ve spojení s Glyph of Cleaving velice dobrým aoe nástrojem. Dalším glyphem pro aoe tankování je Glyph of Shock Wave, který snižuje cooldown u Shock Wave na 17s. Samozřejmostí pak jsou Glyph of Blocking, Blood Rage a Thunder Clap. Doplňuje je Glyph of Battle pro delší trvání Battle shoutu, který pak vydrží příjemných 6 minut.

A jak vypadá aoe tankování s tímto buildem v instancích? Je to velice jednoduché. Je potřeba používat Thuder Clap a Shockwave vždy, když jsou k dispozici. Snažte se téměř každý bílý útok přeměnit v Cleave, který zasáhne 3 protivníky. A pak samozřejmě Shield Slam. Pokud vám náhodou jeden mob unikne, můžete ho snadno dohnat pomocí charge nebo intervene. To je všechno, je to trošku náročnější, než to mají jiná povolání, ale také je to mnohem zábavnější.

Příspěvek byl publikován v rubrice Grogrun se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.