Kde má vzít čerstvá 80tka výbavu?

Takže určitě to znáte. Právě jste dingnuli lvl 80. Všichni v guildě si přečetli váš achievemetn. Guild chatem několikrát problesklo velké gratz a nastal čas začít život 80tky. Jenomže kde na to všechno vzít výbavu?

Většina čerstvých 80tek je zelenomodrý hrdina. V lepším případě máte nějakou použitelnou výbavu z dungů nebo questu. Ta horší alternativa je, že jste si levlení zkrátili v AV, takže máte jen hromadu honoru. Na co se tedy zaměřit:

 • Dělejte poctivě daily questy. Získáte tak základní obnos peněz.
 • Kupte si tabard na získávání reputace. Reputaci potřebujete na nákup vylepšení.
 • Vašim novým domovem je odteď Trial of the Champion na normál. Tuto instanci budete farmit několik následujících hodin. Sice vás možná ze začátku nebudou nikde chtít, ale prostě se musíte jako DPS do nějakého pugu vecpat. Ideální je pokud si někdo z guildy dělá offspec na tanka a potřebuje z normálu dostat tankovací trinket The Black Heart. Založí partu jako tank, veme vás, použitelný heal a nějaké další dvě DPS. Trial of the Champion alias ToC je známý též jako Blizzardovská akce Epik pro všechny. Na normál zde můžete nabrat prakticky cokoliv kromě zbraně s iLevel 200. Kromě trinketu zde také padá DPS rink jak pro castery tak melee. Dále 5 kusů armoru boty, ruce, ramena, hlava, zápěstí. Osoketujte vše potřebné rare gemy (epic si nechávejte na lepší).
 • Dobrý DPS prsten se dá získat za marky z Wintergrasp battlegroundu. Za 15 (5 vyhraných soubojů)  získáte casterský nebo melee prsten s iLevel 226. Za 25 pak DPS trinkety s iLevel 213 (caster a melee). Nejsou sice nic extra, ale jestli chcete začít chodit Heroic dungy potřebujete být epický od paty až k hlavě.
 • Pokud máte honor navíc, dokupte si chybějící kusy equipu. Lepší PvP Epický než PvE modrý (platí samozřejmě o DPS).
 • Nejtěžší kus výbavy je zbraň. V auction house si můžete koupit něco od blacksmithu. Bude to mít předponu Titansteel, bude to stát přes 800g a mít iLevel 200.
 • Pokud už na sobě máte epic výbavu (asi chybí ta zbraň a nějaký ten trinket)  je načase se vydat do HC. Sice budete mít kvůli zbrani problém s PuG skupinami, ale prostě jinak se k lepš epic zbrani nedostanete. Jako první by jste se měli zamířit na HC ToC. Zde padají Epic věci iLevel 219, včetně zbraní. Mimo nich samozřejmě Emblem of Conquest, což jsou velice důležité marky. V dalaranu za 58 kousků můžete vyfasovat T8.5 chestu nebo helmu (berte verzi s největším iLevel, v současnosti 226). HC prostě musíte chodit co možná nejvíce to jde. Nezapomínejte na daily HC za které je Emblem of Triumph. Za každý splněný získáte 2 kousky + balík zlaťáků. Za tyhle marky můžete nakoupit iLevel 245 věcičky. Bouhžel žádnou zbraň.
 • Pokud už jste si prošli pár HC, jste epický od hlavy až k patě tak je načase zkusit 10 Naxx. Zvládne jej každá guilda, která zná taktiku a má lidi s výbavou alespoň iLevel 200. Popřípadě den před restartem se skládají PuG. Takže hledejte. Bouhžel většina chce aby jste nalinkovali achievement, takže musíte říct, že taktiku znáte a že už jste to šli s mainem. I tak ale budete pod dohledem, takže vaše DPS musí stát za to. Na druhou stranu pokud už máte výše popsanou výbavu a znáte taktiku (nainstalovaný deadly boss mode je nutností) tak by to neměl být problém. Na Naxx 10tku stačí v pohdoě 2K DPS.
 • Po vítězné Wintergraps se často skládají pugy na Vault of Archavon (VoA). Zkuste se probojovat do 25tkového. Může dropnout kus T8.5.

A co dál? No dál už se jen raiduje 🙂

Příspěvek byl publikován v rubrice Drago se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 komentáře: Kde má vzít čerstvá 80tka výbavu?

 1. skobak napsal:

  Caf. No bolo by to celkom v pohode, aj ked by podla mna bolo lepsie hned po dovrseni 80 lvl zacat drvit WSG a zaobstarat si furious gladiator’s set. Je to urcite lepsie ako nejake savage sracky. potom by sa dali ist dungy a vykonnost by bola lepsia 😀 samozrejme so zbranou a doplnkamy suhlasim. 🙂

  Oka dik.

 2. skobak napsal:

  JA drvim DKcko a mam T9 set. ide to lepsie ak si zaobstarate najprv pvp set.

  Toď vše. Dik 😛

 3. Martin napsal:

  Zdarek mel bych dotaz muzes mi vysvetlit proc se pise treba dobry DPS prsten nebo ze nekam jdete jako DPS kdyz DPS znamena damage per second ?

Komentáře nejsou povoleny.