ToC: Warrior vs. Druid vs. DK tank

TrialoftheChampionTrial of the Champion, nová instance, která přišla s patchem 3.2, sice obsahuje pouze jednu místnost, ale svou obtížností trochu připomíná Magister’s Terrace z The Burning Crusade. Pokud je vaše skupina dobře vybavená (čili Ulduar a výše), nebudete zde mít problémy. Pokud jste však čerstvá osmdesátka, připravte se na těžší chvíle.

Protože už se mi podařilo dostat na level 80 tři tankovací povolání, rozhodl jsem se udělat malý testík pro porovnání. Jako místo testu jsem vybral právě Trial of the Champion kvůli délce (krátkosti) a relativní obtížnosti instance.

Začněme mým prvním tankem, tedy warriorem. Warrior má širokou škálu nástrojů, které se zde velice hodí. Velké množství interruptů a omráčení velice pomáhá při soubojích s castery. Mobilita, kterou přináší talent Warbringer, je neocenitelná hlavně v prvním souboji, pokud dostanete soupeře, kteří se snaží držet od vás dále.

Medvěd je takovým zvláštním tankem. Tankování je neskutečně jednoduché, na druhou stranu medvědi nemají prakticky žádné další nástroje. Mají jeden stun/interrupt a feral charge. Medvědi jsou výborní, pokud jde všechno podle plánu, ale jakmile se něco zvrtne, je nedostatek možností medvěda citelně znát.

Death Knight je mým nejnovějším tankem a tedy s ním mám nejméně zkušeností. Tankování s death knightem je náročnější než druidem, ale obtížnosti tankování s warriorem se nevyrovná. Death Knight má více interruptů než medvěd a anti-magic shell pomáhá při souboji s castery. Death Knight nemá žádnou formu charge a tak zde mobilitu nahrazuje Death Grip.

Celkově se mi zdá, že tankování s warriorem je obtížnější než s ostatními povoláními. Druid je jednoznačně nejjednodušší, tankovat s druidem dokáže naprosto každý. Jenom je potřeba sehnat si nějakou výbavu se staminou a agility. Death Knight se nachází někde mezi warriorem a medvědem, a to jak co se týče obtížnosti, tak možností se vyrovnávat se složitými situacemi.

Příspěvek byl publikován v rubrice Grogrun se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář: ToC: Warrior vs. Druid vs. DK tank

  1. blbe napsal:

    tywe co to meles za hovadiny 🙂 muzu se zeptat co si odtankoval s warem ? tywe tohle je fakt rofl

Komentáře nejsou povoleny.