Death Knight – Frost tank

deathknight_iconVzhledem k tomu, že jsem ve svém prvním naxx raidu získal pár pěkných kousků do mé tankovací výbavy, jsem se rozhodl zkusit tankování s death knightem o něco dříve, než jsem měl původně v plánu. Vydal jsem se do základny death knightů a zakoupil dual spec (už čtvrtý…. to jsou 4000g!!!)

Rozhodl jsem se pro frost tankování, protože vůči blood mám (a asi ještě hodně dlouho budu mít) obstojnou averzi. Moje první kroky vedly na www.tankspot.com, kde jsem doufal, že najdu nějakou pěknou spec a dozvím se, co obnáší a jak se vlastně dělá frost tankování. Chyba lávky, na tankspotu jsem nic moc nenašel, takže jsem musel na www.elitistjerks.com. Tenhle web nerad používám, protože tam se zabývají čísly až moc, ale na druhou stranu se tam většinou člověk dozví, co potřebuje.

No a samozřejmě jsem našel, co jsem hledal. Parádní přehled tankovacích spec pro death knighty. Nakonec jsem si odnesl tuto. Je tam pár bodíků, se kterými by se dalo pohnout, ale mně to momentálně vyhovuje takto. Je tu možnost vyměnit Glyph of Howling Blast za Glyph of Disease. Zkusil jsem to, ale nebyl jsem z toho moc nadšen. Pro mě je lepší možnost pullovat howling blastem celou skupinku mobů, což je rovnou nakazí frost fever. Pro heroic instance je to asi to nejlepší.

Tankování probíhá překvapivě podobně jako frost DW dpsení, jen s tím rozdílem, že jsem v frost presence. Pulluji howling blastem, což většinou stačí na počáteční aggro, a když ke mně doběhnou tak 2x Blood Boil. Pak už se hlavně věnuji lebce a používám howling blast po každém cooldownu.

Toto funguje v heroic instancích poměrně dobře, občas jsem ale měl problém s hráči ve výbavě z ulduaru, proti nim jsem měl problém udržet aggro na celé skupince mobů. Ze začátku mi healeři říkali, že dostávám dost velké rány, ale už jsem se trošku naučil používat obrané cooldowny ve správný čas a není to tak zlé.

Příspěvek byl publikován v rubrice Grogrun se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře: Death Knight – Frost tank

  1. Boiing napsal:

    Cus,podle talentu tankujes asi s 2hand….sice jsem za DK jeste netankoval ale napada me jestli neni lepci tankovat s 1hand..dualem…zadna 2hand nedava defence a dodge….a mit 2x 1hand s defense nemusi byt tak spatny co myslis ?

  2. ylsides napsal:

    cs, mohl bys prosim te aktualizovat buildy talentů na calculator s wotlk talenty? diky x)

Komentáře nejsou povoleny.