Nové rasy se představují II. – Worgenové

worgenWorgenové jsou rasa krutých tvorů, kteří vzhledem připomínají vlka. Už jenom samotné jméno vyvolává strach a hrůzu. Existuje mnoho teorií jejich původu, avšak pravda je obestřena závojem tajemství.

Kroniky mluví o tom, že Worgenové v Kalimdoru nějaký ten čas žili. Některé podklady, které byli nedávno odhaleny, uvádí, že jejich pravým původem by mohlo být spojení Nočních elfů a tajného řádu Druidů, kteří žili na tomto kontinentu před dávnými dobami. Avšak tato verze zůstane také jednou z mnoha hypotéz, dokud nebude podložena nějakými důkazy.

Ovšem začněme úplně na začátku. První zmínky o Worgenech jsou spatřovány ve východním království v období Třetí války, kdy arcimág Arugal nasadil tyto vlčí bestie do boje proti armádě Scourge Lich Kinga. Avšak tato zbraň se brzy obrátila proti samotnému mágovi, když se prokletí Worgenů začalo rychle rozšiřovat mezi lidmi a muži a ženy se začali proměňovat v nemilosrdné bestie.

Arugal se ujal mnoha Worgenů, jako by to byli jeho vlastní a uchýlil se do ústraní panského domu barona Silverlaina, který je nyní znám jako hrad Shadowfang Keep. Avšak to prokletí nezastavilo a stále se rozpínalo a pustošilo země Silverpine a rozšířilo se dokonce i do bájemi opředeného a zdmi  obehnaného Gilneasu, kde nákaza dosáhla obrovských rozměrů.

Obyvatelé Gilneasu se ocitli uvězněni bez jakékoli naděje na spasení. Ukryli se v ohrazené oblasti, kde přežívají v neustálém strachu před divokými tvory, kteří číhají za barikádou. Napětí mezi vyhnanými obyvateli se časem stále stupňuje a vede k rozepřím a nesvárům, které ústí v občanskou válku, která nyní hrozí v ještě větší destabilizaci těch, kteří přežili.

Avšak jsou v Gilneasu ještě ti, co neztratili naději, že na prokletí Worgenů existuje nějaký ten lék. Ti ostatní se již naděje vzdali a s hrůzou čekají na den, kdy barikáda padne a oni navždy ztratí svou lidskost.

Pokud se chcete dozvědět, za jaká povolání budete moct hrátu Worgenů, přečtětě si můj článek Odhalení Cataclysmu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Enakra se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.