Nové rasy se představují I. – Goblini

goblinGoblini byli původně otroci džunglových trollů na ostrově Kezan, kteří je nutili těžit kajamitovou rudu z hlubin sopečné hory Kajaros. Tento mocný minerál trolllové používali pro své rituály. Neustálý kontakt s tímto nerostem měl ale na otroky nečekané účinky, jelikož záření z rudy vyvolalo u Goblinů překvapující nárůst inteligence a vychytralosti. Goblini začali potají vytvářet své vlastní mocné artefakty v oblasti inženýrství a alchemie a brzy nato se jim povedlo zničit jejich utiskovatele a ostrov Kezan se stal jejich domovem. Doly, které pro ně byly doposud vězením, místem otrocké práce, ale hlavně také místem, kde začalo jejich povstání, změnili na hlavní město. Síť tunelů, lávových kanálů a jeskyň, která je srdcem ostrova, ztělesňuje spletité a nevypočitatelné myšlení Goblinů.

Vrozená chamtivost a hrabivost vedla k tomu, že se z nich stali mistři v obchodování. Ti z Goblinů, kteří se během První války naučili z konfliktu profitovat, se stali obchodními magnáty. Nahromadili si obrovský majetek a ostrov Kezan se tak stal centrem jejich obchodních lodí.

Jednou jeden magnát souhlasil, že během Druhé války bude obchodovat a poskytovat služby Hordě. Po porážce Hordy se zbytek goblinů poučil z chyb svých druhů a pochopil, že jejich zisk by se mohl zdvojnásobit, kdyby je neomezovala ta existující dohoda. A tak na konci Třetí války Goblini zásobovali zbraněmi, dopravními prostředky, ale i různými zvláštními službami jak Hordu, tak i Allianci. Ale to nemohlo fungovat věčně….

Nedávno narazili Goblini z Kezanu na nového nepřítele v Allianci – několik nečekaných a ztrátových obchodů donutilo některé magnáty, odstoupit od pohodlné pro ně pozice neutrality a poté co byly obnoveny staré pakty s tehdejšími spojenci, přijala je Horda s otevřenou náručí.

Pokud se chcete dozvědět, za jaká povolání budete moct hrát u Goblinů, přečtětě si můj článek Odhalení Cataclysmu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Enakra se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.