První heroic instance jako medvěd

druid_icon„Výzbroj“ a talent build pro medvědí tankování už mám vyřešen, teď ještě zjistit, jak probíhá samotné tankování. Takže jsem opět zavítal na wow fóra a zjistil jsem, že ono to nevypadá zdaleka tak složitě, jako tankování s warriorem.

Vzhledem k tomu, že Swipe je jediná možnost medvěda, jak může zranit více soupeřů najednou, je to také téměř jediná věc, která se používá při tankování více nestvůr. Avšak pokud máme Glyph of Maul (což samozřejmě máme), používá se ještě k tankování větší skupinky maul. Tato schopnost má navíc zabudovanou vyšší threat, takže je pro tankování jako stvořená.

Tak to máme tankování více mobů, ale co když máme jenom jednoho bossa? No to už je pak o malinko složitější. Stále používáme maul, ale kromě toho ještě udržujeme na bossovi mangle. Mangle má  parádní zranění a navíc zvyšuje zranění od krvácení, což je další věc, kterou medvědi používají na tankování. Toto krvácení se jmenuje Lacerate a stackuje se pětkrát. Na toto všechno se musí dávat pozor, ale zase tak moc toho není.

Takže nějakou tu teorii máme za sebou, teď by to chtělo si toto všechno také vyzkoušet v praxi. Jako možné cíle byly instance Nexus hc a Utgarde Keep hc, jelikož jsou nejlehčí po všech stránkách. Nakonec se mi podařilo přesvědčit/donutit pár lidí z guildy, aby se mnou zašli do Utgarde Keep hc.

Ze začátku jsem se dost pral s ovládáním, přestože jsem si všechno nastavil podobně jako na warriorovi. Párkrát jsem musel změnit některé klávesy přímo v akci, ale nakonec jsem si na všechno tak nějak zvyknl. Instance byla nakonec úspěšným testem. Healer si moc nestěžoval, jenom mě prý musel léčit víc, než je obvykle zvyklý, ale vzhledem k tomu, že mám jen modrou iLvl 200 výbavu s pár fialkami, to bylo v pohodě. DPS několikrát umřeli, protože jsem prostě nezvládal generovat tolik threat, abych udržel skupinku pěti nestvůr na sobě a ne na DPS ve výbavě z Ulduaru. Celkově to bylo fajn a určitě zkusím s medvědem tankovat víc.

Příspěvek byl publikován v rubrice Grogrun se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.