Extended Raid lockout

Extended raid lockout? Ptáte se, co to je? Takže jedná se o to, že po patchi 3.2 můžete prodloužit uložení dané instance na dvojnásobnou dobu. To znamená, že pokud toto uděláte s heroic instancí, druhý den to bude stále tatáž instance, s tím, že všichni bossové, kteří padli předchozí den, tam nebudou. V případě Northrend raidů to znamená prodloužení z jednoho týdne na týdny dva.

Jak toto prodloužení provést? Najděte si instanci, kterou chcete prodloužit v seznamu instancí. Poté stiskněte tlačítko extend raid lock a máte dvojnásobný čas na poražení všech bossů v instanci.

K čemu to je? No v heroic instancích je to jenom na jednu věc, na nic, protože heroic instance trvají 30 minut a ne dva dny… No ale může se stát, že heroic instanci z nějakého důvodu nedokončíte a místo toho, abyste druhý den šli opět od začátku, chcete pokračovat tam, kde jste skončili. (Ale to je pořád dost nesmyslné)

Mnohem lepší už je to u raidů. A to především u progression raidů, protože to dává vaší guildě mnohem víc času zapracovat na bossech, které ještě nemáte tak úplně v malíčku. Prodloužením získáte více času je porazit a podívat se na bossy další. Toto budou pravděpodobně využívat hlavně casual guildy, které neraidují tak často a naučit se problémového bossa jim zabere víc času. Hardcore guildy toto asi moc používat nebudou, protože ty raidují mnohem více a vše zvládnou v jednom týdnu.

Prodloužená instance také znamená menší množství potenciálního lootu, takže to má i jednu malou nevýhodu. S tím se ale musí počítat.

V mojí guildě Slackers toto budeme právě využívat proto, abychom se dostali dál v Ulduaru. Momentálně končíme raid týden tím, že pozabíjíme všechny keepery kromě Mimirona. Extended Raid lockout nám umožní zapracovat více na Mimironovi a případně se i podívat na Generála Vezaxe.

Příspěvek byl publikován v rubrice Grogrun se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.